O fotoğraf hakkında konuştu: ‘Hiçbir yere varamayacaksınız

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın davetiyle tarihi Bahtiyar Yokuşu’nu ziyaret ettiği sırada kadın polise çantasını ve şemsiyesini taşıttığı görüntüler tartışılmaya devam ediyor.

Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy görüntülerle ilgili, “‘Polisimize şemsiye taşıttı, çanta taşıttı’ gibi provokasyonlu cümlelerle hiçbir yere varamayacaksınız; çünkü biz o değiliz. Ayşe Hanım benim kardeşim gibi, en yakın arkadaşım gibidir” açıklamasını yaptı.

Ersoy, “Son 2 gündür gördüklerim ve okuduklarım, durumun aslı bilinmeden yazılanlar gerçekten rahatsız edici boyutta” ifadelerini kullandı.

Polis memurunun 3 yıldır yanında olduğunu kendisini çok sevdiğini hatta kardeşi gibi gördüğünü, gülüp dertleştiğini ifade eden Ersoy, “Ayşe Hanım’ın polis sıfatına dayanarak bana yapılan eleştiriler ve hakaretler gerçekten akıl alır gibi değil” dedi.

Ersoy şöyle devam etti:

“Umarım farklı ve önemli gündemleri daha çok konuşup gerçekten fayda yaratırsınız”

“Ben kimseye, eleştirilerinize konu olan şekilde bir davranışta bulunacak bir insan değilim. Konunun şerefli Türk polisi üzerinden yürütülerek çarpıtılması ve sahte hesaplar üzerinden özellikle kasti olarak yapılan yorumlar hiç hoş değil. ‘Polisimize şemsiye taşıttı, çanta taşıttı’ gibi provokasyonlu cümlelerle hiçbir yere varamayacaksınız; çünkü biz o değiliz. Ayşe Hanım benim kardeşim gibi, en yakın arkadaşım gibidir. Sağanak yağmurda kendisine ve bana tuttuğu şemsiyenin sizi bu kadar rahatsız edeceğini inanın bizde hesaplayamadık… Yaratılmaya çalışılan suni gündemde sadece samimiyetsizlik ve haksızlık görüyorum. 2 gündür bu konu hakkında söylenenleri ve yazılanları Ayşe Hanım da ben de hayretler içinde izliyoruz. Umarım farklı ve önemli gündemleri daha çok konuşup gerçekten fayda yaratırsınız…”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Bence koruma polisinin çanta veya şemsiye taşıması haber değil. Asıl haber bakan eşinin yapmış olduğu bu açıklamadır. “Kardeşi gibi olduğu veya gördüğü” yalan ve yapmacıktır. Bakan eşi “sıçmş şimdi eliyle de siviyor”
    Bunlar rüşvet aldılar, yolsuzluk yaptılar olay olmadı bu şemsiye basit bir iş.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin