Nusret’i taklit eden Vietnamlı eski aktivist gözaltına alındı

Vietnam’da eski bir aktivist Nusret Et Restoranları’nın sahibi Nusret Gökçe’yi taklit eden bir video çekti. Bir sokak tezgahında etli noodle etli noodle çorbasını Nusret Gökçe’yi taklit ederek hazırlarken çektiği videoyu sosyal medyadan yayınlayan eski aktivist Peter Lam Bui, polis tarafından ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Olay, Vietnam Halk Güvenlği Bakanı To Lam’ın bu ay başında Londra’daki Nusret Et Restoranı’nda et yerken çekilen görüntülerinin sosyal medyada viral olmasının ardından geldi.

İşte o video;

Euronews’in haberine göre, restoran, fiyatı 1450 sterlin olan 24 karat yenebilir altına sarılı et yemeğiyle tanınıyor. Sosyal medya paylaşımlarında Vietnamlı bakan ve yakındakilerin bu pahalı yemeği Salt Bae’nin Londra’daki restoranında yediği vurgulandı.

Vietnam halkı Covid-19 salgınından ağır etkilenirken bakanın altın kaplı eti Nusret Gökçe’nin elinden yediği video görüntüleri tepki topladı.

Lam aynı seyahatte komünizmin ideolojik babası Karl Marx’ın Londra’daki mezarını da ziyaret etmişti. Vietnam’ın en güçlü 18 komünist parti kurulu yönetim üyelerinden biri olan Lam ülkedeki insan hakları hareketlerine karşı sert çizgisiyle biliniyor.

Salt Bae lakabıyla bilinen Nusret Gökçe, 2017 yılında çektiği bir videodaki tavırları ile ile sosyal medya büyük hayran kitlesi edinmişti.

Peter Lam Bui videosunda kendini “Yeşil Soğan Bae’si olarak tanıtıyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin