Nureddin Nebati, TL erirken tweet paylaştı: Ekonomimiz büyümeye devam ediyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, doların 17.20 sınırını aştığı saatlerde, sosyal medya hesabından ‘Türkiye ekonomisinin büyüdüğüne ilişkin’ paylaşımlar yaptı. Sosyal medya kullanıcıları Nebati’ye tepki gösterdi: “Nebati bey, siz hangi ülkede yaşıyorsunuz acaba, merak ettim de!”

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 24 Haziran’da aldığı döviz tutmaktan caydırmayı amaçlayan kararının ardından sert düşüşler yaşayan dolar/TL kuru, iki gündür yükselişini sürdürüyor. Dolar, Türk Lirası karşısında bugün 17.20 sınırını da aşarak 17,25’i gördü.

Doların 17,25’i gördüğü dakikalarda ise Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den ‘büyüyoruz’ açıklaması geldi. Twitter hesabından iki paylaşım yapan Nebati, “Bugün, dünya genelinde yaşanan tüm küresel ekonomik sorunlar ve hızlı fiyat artışlarına rağmen ülke ekonomimiz sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye, her ay yeni ihracat rekorları kırmaya ve istihdamımızda somut artışlar kaydetmeye devam ediyor. Türkiye Ekonomi Modelimizi kararlılıkla uygulayarak daha güçlü bir üretim ekonomisi olma yolunda ilerlememizi sürdürüyor, büyümenin tabana ve tüm vatandaşlarımıza yayılmasına önem veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Nureddin Nebati bu açıklamaları yaparken TL dolar karşısında gün içerisinde yüzde 1.4, haftalık ise 2.75 değer kaybı yaşadı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin