Numan Kurtulmuş’un KHK itirafı: “Hukuk uygulansaydı 2030’a kadar bu insanları atamazdık!”

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş 15 Temmuz sonrası delil olmadan yüzbinin üzerinden insanın KHK’larla atılmasıyla ortaya çıkan hukuksuzluğu savundu. Kurtulmuş yapılanın ‘devlet refleksi’ olduğunu iddia etti.

İnternethaber’den Hadi Özışık’ın Youtube kanalındaki programına katılan Kurtulmuş, hukuk devleti ile bağdaşmayan skandal açıklamalar yaptı.

‘Normalde bunları atamazdık’

Kurtulmuş, “Eğer normal süreçlerle bunları atmaya kalksaydık 15 Temmuz’dan sonra bunları 2020 yılına kadar, 2030 yılına kadar devlet memurluğundan çıkaramazdık. Devlet kendini korumak için böyle acil olağanüstü bir tedbir almıştır.” dedi.

 

‘KHK’lı beraat etmiş olabilir ama örgüt üyeliğinden kurtulamaz’ 

Berat eden KHK mağdurlarıyla ilgili de konuşan Kurtulmuş, “Bir insanın beraat etmesiyla örgüt üyeliği arasında birebir ilişki yoktur. Bir insan beraat etmiş olabilir ama bu kişinin örgüt üyeliği isnadında kurtulduğu anlamına gelmez. Örgüt üyeliğinin başka delillendirilmesi var.” diyerek skandal bir açıklamaya daha imza attı.

KHK konusunun siyasetin bir meselesi gibi konuşulamayacağını ifade eden Kurtulmuş, “KHK meselesi 15 Temmuz yokmuş gibi konuşulamaz. Eğer 15 temmuz akşamı o 1,5 saatlik süre içerisinde milletin direnişi olmasaydı, F…’cü bir darbe olsaydı; Bugün KHK’lar ile atılmış olanların çok büyük bir kısmına devletin en üst düzey kademelerinde görev verilecekti.” iddiasında bulundu.

4 YORUMLAR

 1. 15 temmuzu yapip bir suru insanida oldurup , masumlarin ustune iftirada atmis oldular. Bunlari yapan musluman olamaz. Durustce cikip soylein bizim dinimi zimanimiz para diye….maksat milletin sirtindan gecinmek olunca ……

 2. KURTULMUŞ UN beyanı `-15 TEMMUZ DARBESİNİ BİZ YAPTIK…`İN İTİRAFIDIR……
  Ayrıca devletin kendini koruma refleksi değil, çeteleşmiş AKP ve ergenekonun kendini koruma darbesidir….
  Bu lafları yapan Kurtulmuş ve tayfasının vicdanı on adet 15 Temmuz büyüklüğünde darbe yapmaya müsait kıvamdadır.
  Halbuki moğol istilalarını aratmayan AKP zülümleri altında inim inim inleyen cemaat mensupları bu güne kadar öcalma nevinden bir tek ŞİDDET EYLEMİYLE karşılık vermemelerı gösteriyor ki, 15 Temmuzu cemaat değil, zülüm (hemde ne zülüm) işemeye müsait vicdanlara sahip akp ve ergenekoncular yapmıştır.
  Bu 15 Temmuz aydınlatılmadan KHK mağdurlarının haklarına kavuşacaklarına ihtimal vermiyorum.
  Bu konuya çabaların yoğunlaşması lazım.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin