Nöbet dönüşü kazada vefat eden Dr. Berin Şen’in arkadaşı Ülkü Gürbüz yazdı: Ölüyoruz!

Gün aşırı 36 saat nöbet tuttuktan sonra evine dönerken kamyona çarparak hayatını kaybeden Ankara Şehir Hastanesi’nde görevli Doktor Rümeysa Berin Şen’in mesai arkadaşı  Dr. Ülkü Gürbüz sisteme eleştiriler getirdi.

Instagram hesabından paylaşımda bulunan Dr. Gürbüz, şunları yazdı:

Bugün sabah nöbeti devraldığım eş kıdemim, arkadaşım Dr. Rümeysa Berin sabaha kadar işleri yetiştirmek için stresten uyuyamadığını söyledikten sonra eve dönüş yolunda korkunç bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Geriye yoğunluktan dönemediğim “Bir eksik işim kalmışsa ara” mesajı kaldı.

Biz çocukluk hayalimiz olan bu meslek için çocukluğunu yaşamadan büyümüş, devamlı çalışmış, maddi manenevi fedakarlıklarla bugünlere gelmiş sadece 25-30 aralığıda omuzlarına yüzlerce hastanın sorumluluğu yüklenen, hastaların ellerine verilen her türlü şikayet hakkı karşısında savunmasız bırakılan, üzerinden hizmet reklamı yapılan, maaşlarını çoğu zaman eksik, tam aldığında da aylar sonra alan, öldüğünde birkaç taziye mesajı sonrası unutulan, yıllık izinsiz çalıştırılan, 36 saat sıfır uyku mesailerinde maksimum performans beklenen ama herşeye rağmen doktor olmayı seven, çalışan, emek veren, uyumayan, alın teri döken bu ülkede liyakatle bulunduğu konuma gelmiş hakkıyla para kazanan hekimleriz.

Ülkemizi çok seviyoruz ama artık burada bu koşullarda çalışmaktan nefret ediyoruz. Biz ölüyoruz. Sesimizi duyup bakacak mısınız?


Acılı baba elleri kelepçeli şekilde kızının kabrine toprak attı

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin