Nilhan Osmanoğlu: Devlet okulunda okumanın imkanı yoktu, özel okula gitmek zorunda kaldık

‘İkinci Abdülhamid’in 5’inci kuşaktan torunu’ olduğu belirtilen Nilhan Osmanoğlu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde ‘Sultan Abdulhamid’siz 100 Yıl ve Çanakkale’  isimli konferans verdi. Osmanoğlu yaşadıklarını anlatırken neden özel okula gitmek zorunda kaldıklarına ilginç bir açıklama getirdi. “Devlet okulunda okumamızın imkanı bile yoktu. Oradaki hocaların psikolojik baskıları yüzünden özel okula gitmek zorunda kaldık” dedi. Osmanoğlu’nun daha önce 15 Temmuz sonrası hukuksuzca kapatılan Fatih Koleji’nde burslu okuduğu ortaya çıkmıştı.

Osmanoğlu konuşmasının bir bölümünde ise Napolyon’un dedesi II. Abdülhamid için, ‘Benden sonraki ikinci zengindir’ dediğini iddia etti. Fakat tarihler bu sözün söylenemeyeceğini de ortaya çıkardı. Napolyon Bonapart 1821’de hayatını kaybederken, II. Abdülhamid ise 1842’de doğdu. Diğer yandan Nilhan Osmanoğlu Galatasaray Adası’ndan (Suada) hak iddia ediyor. Bu konuyu AİHM’e taşıyacağını söylüyor.

Osmanoğlu’nun üniversitedeki programına üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın yanı sıra İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’ın yanı sıra daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Ertuğrul Günay: Üniversiteye mi şaşarsın, konferans diye bunları dinleyen zevata mı?

Eski Bakan Ertuğrul Günay ise bu duruma ve konferansı düzenleyen üniversiteye tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından  açıklama yapan Günay, “Napolyon’la Sultan Hamid’in aynı dönemde saltanat sürdüğünü sanıyor; üniversite! davet edip sözde konferans verdiriyor. Üniversiteye mi şaşarsın,konferans diye bunları dinleyen zevata mı? Vah ki, Eyvah!” dedi.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin