Nikah şahitliğini Erdoğan yapmıştı: Taha Ün gözaltına alındı

Nikah şahitliğini AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Taha Ün, Gelecek Partisi’nin genel merkez açılışı için gittiği Ankara’da gözaltına alındı. Taha Ün ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Taha Ün sosyal medya hesabından “Genel merkez açılışımız için geldiğim Ankara’da kaldığım otelde şu an gözaltına alınıyorum bilginize” mesajını paylaştı.

Ün, daha sonra Emniyet’teki işlemlerinden sonra serbest bırakıldı. Ün, kendisinin Salih Tuna mahlaslı Davut Kayacı’nın şikayet ettiğini söyledi. Ün, Tuna ile ilgili, ‘Pelikan Çetesi’nin ruhani lideri’ ifadesini kullanmıştı.

Taha Ün, Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan ve eşi Süheyb Öğüt’ün şikayeti üzerine ifade vermişti. Taha Ün’ün “Pelikan örgütü” şeklindeki sosyal medya paylaşımları suçlama konusu yapılmıştı.

Erdoğan’ın özel kalem müdürü Sema Silkin ile dünya evine giren Taha Ün’ün Beylerbeyi Sarayı’nda, Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahına şahit olarak AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da katılmıştı.

Ün, o dönemde sosyal medyada birçok kesime yönelik nefret içeren çok sayıda paylaşım yapmış ancak hakkında soruşturma dahi açılmamıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin