Nevşin Mengü: Kardeşime fazla güvenmişim, hata ettim, ölecek gibi hissettim

Avukat kardeşi Burak Mengü’nün kaçırılıp dövüldüğü iddiasını köşesine taşıyan Nevşin Mengü, “Büyük bir gazetecilik hatası yaptım” dedi. Twitter hesabından “Ölecek gibi hissettim” başlığıyla yazılı açıklama yayınlayan Mengü, ‘Bu defa büyük bir hata yaptığını’ söyledi. Mengü, kardeşine fazla güvendiğini, söylediklerini yeterince sorgulamadığını ifade etti.

Kardeşinin olmamış bir şeyi olmuş gibi aktarmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Mengü, “Ben büyük bir gazetecilik hatası yaptım” diye yazdı.

Geçtiğimiz günlerde kardeşi Burak Mengü’nün iddialarını kişisel Twitter hesabından paylaşan gazeteci Mengü, şikayetçi olduklarını bildirmişti. Mengü, gazetedeki köşesinde de daha önce kardeşinin emniyette işkence gördüğünü öne sürerken, kardeşi kaçırılma iddiasına ilişkin şikayetini geri çekmiş, hakkında ‘suç uydurmak’tan işlem yapılmıştı.

Mengü’nün o açıklaması; 

 

 

2 YORUMLAR

  1. önemli olan olayın gerçek olup olmaması değil, bu habere neden hemencecik inanabilmemizdir; zira, ülke normal bir hukuk devleti olsaydı, huzur ve güven ortamı olsaydı haberi sorgulayabilirdik.. Lakin böyle şeyler o kadar sıradanlaştı ki, herkesin başına gelebilir diye düşünüyoruz!

  2. ben ates olmayan yerden duman cikmaz diyorum ve biseyler gizleniyor gibi geldi, belki de daha buyuk tehditler nedeniyle bu yola girdiler. gunumuz turkiyesinde hersey olabilecegi icin bu olayin da perde arkasini gelecekte ogreniriz diye umuyorum..

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin