Nebati: Otomobilde haksız fiyata sebep olan 100 bin kişi radarımıza takıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gayrimenkul sektöründe olduğu gibi araç sektöründe de suni fiyat artışı yaparak arz talep dengesini bozanlara fırsat verilmeyeceğini söyledi. Nebati, “Otoda haksız fiyata sebep olan 100 bin kişi radarımıza takıldı.” dedi.

Nureddin Nebati, motorlu araç sektöründe haksız fiyat artışına sebep olan 100 bin mükellef tespit edildiğini bildirdi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Nebati, kayıt dışı ekonomiyle mücadele etmekte son derece kararlı olduklarını anlattı. Nebati, “RADAR sistemimiz sayesinde mali ve finansal verilerin sistemsel ve detaylı analizlerini gerçekleştiriyor, çalışmalarımızı büyük bir titizlikle yürütüyoruz. Gayrimenkul sektöründe olduğu gibi araç sektöründe de suni fiyat artışı yaparak arz talep dengesini bozanlara fırsat vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

SAHA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Nureddin Nebati, bu kapsamda, mükellefiyet kaydı bulunmadan belli bir sayının üzerinde araç alım satımı yapan, ikinci el araç piyasasında fahiş fiyat artışlarına ve kayıt dışı ekonomi oluşmasına sebebiyet veren 100 bin kişinin bakanlık radarına takıldığını bildirildi.

Buna ek olarak sıfır ve ikinci el araç alım satımı yapan bayi, galerici ve kişiler hakkında da detaylı tespitler yaptıkları bilgisini veren Nebati, “Vergisel yükümlülüklerini yerine getirmeyen, piyasada spekülasyona sebebiyet veren gerçek ve tüzel kişiler hakkında gerekli işlemleri yapmaya başladık. Saha denetimleri de sürüyor.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin