Nazizm’in parçaları

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

Küçücük bir yüreğin sevincini anlatan videoyu izlediniz mi? Hani öğretmeninden anne-babasının serbest kaldığını öğrenen ve sevinçten ağlayarak öğretmenine sarılan küçük çocuğu. Öğretmenine sımsıkı sarılıyor ve yağmurlardan bile küçük ellerini sıkıp ağlıyor. İşte onun anne-babası terörist diye aylardır hapiste tutuluyordu. Hiçbir şeyden haberdar olmasanız, ülkede neler olduğuyla ilgili hiçbir kanaatiniz olmasaydı, sadece o çocuğa bakıp “Böylesine ince ruhlu, duygu yüklü bir çocuk yetiştiren anne babayı terörle anmak ne büyük bir alçaklık” derdiniz. Ama siz her şeyi bilmenize rağmen demediniz. Hasediniz, kıskançlığınız, çekememezliğiniz buna müsaade etmedi.

Bu ülkede AKP, CHP, MHP, Ergenekon, 28 Şubatçılar, Mafya, uyuşturucu tacirleri, çeteler, sübyancılar, şikeciler, barolar birliği ve ismini sayamadığım pek çok şebeke Cemaat’e karşı hunhar bir katliam konusunda anlaşmış görünüyor. Denebilir ki Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca hiçbir konuda böylesine bir uzlaşma sağlanamamıştı. Bu ittifak içinde kimi ararsan var. Siyasetçiler, bakanlar, hükümet üyeleri, yargı mensupları, mafya liderleri, eroin kaçakçıları, hırsızlar, şikeciler, rüşvetçiler, mankafalar, sübyancılar, avukatlar, baro yetkilileri, gazeteciler, yazarlar, çizerler, televizyoncular.

Nazi dönemi Almanya’sında da Yahudiler konusunda böyle bir mutabakat vardı. Yahudiler o dönemin Almanya’sında cari olan kanunlara neredeyse harfiyen uymalarına rağmen bütün problemlerin kaynağı olarak görülmüş ve insanların sadece ve sadece Yahudi oldukları için mallarına el konulmuş, toplama kamplarına sürülmüş, oradan da fırınlara gönderilmişti. Toplumsal bir mutabakat söz konusu olduğu için de bu alçakça zulmü herkes alkışlamış, desteklemiş hiç değilse izlemişti.

Bugün de Türkiye’de tıpkı Nazi Dönemi Almanya’sında Yahudilere yapıldığı gibi sadece aidiyetlerinden dolayı, kanunsuz hiçbir işi olmamış bir kesime karşı kıyım yapılıyor ve herkes böyle olması konusunda mutabık. Bütün devlet imkanının kullanılmasına rağmen 15 Temmuz dahil hiçbir konuda hukukun ciddiye alacağı bir delil ortaya koyamayanlar, hizmetin en ağır şekilde cezalandırılmayı hak ettiği konusunda hem fikirler.

Gönlünüzün rahat olması, çoğunluğun böyle istiyor olması haklı olduğunuzu göstermiyor. Bilakis sizi tam da Nazilere benzetiyor. Hepinizin Nazi Almanya’sının birer uzvu, birer parçası olduğunu ispat ediyor. Nazizm nasıl ki sadece Hitler’den müteşekkil olmayan bir faşizm ittifakıydı, sizin bütününüzden de bu katil rejim ortaya çıkıyor. CHP, MHP, barolar birliği, Ergenekon, Mafya, sübyancılar, Saray, AKP, hırsızlar, yolsuzlar hepsi bu faşist rejimin birer sac ayağından başka bir şey değiller.

Sizler bir suçu ve suçluyu yargılayıp cezalandırmadınız. Siz bir zannı, bir kanaati, bir ön kabulü, yargılamadan cezalandırdınız. Yüz binlerce insan hakkında hazırladığınız iddianameler içinde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre bir tane suç yoktu.

Bu nedenle tarih sizi de yani Saray haricindekileri de Nazi Türkiye’sinin birer uzvu olarak kayıtlara geçirecek ve sizi böyle yargılayacak. Bunun gibi yüz binlerce küçük çocuğun anne babasına terörist dediğiniz ve buna göre muamele ettiğiniz için size de Hitler’in yancısı olarak kayıtlara geçirecek. Ve vicdanlar sizi de Nazizm’e yardım ve yataklıktan mahkum edecek.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin