Nazan Bozkurt bayramda canına kıyan KHK’lı öğretmenin hesabını AKP’den sordu

KHK ile ihraç edildikten sonra Ankara Yüksel Caddesi’nde yaptığı ‘İşimizi geri istiyoruz’ eylemiyle tanınan Nazan Bozkurt, Ramazan Bayramı’nda canına kıyan KHK’lı öğretmen Emine Üzel Ahmadi ölümüne tepki göstermek için AKP Ankara İl Başkanlığı önünde eylem yaptı.

KHK ile 23 Ocak 2017’de Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildikten sonra işini geri istediği için tutuklanan ve 6 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Nazan Bozkurt bu kez KHK’lı öğretmen Emine Üzel Ahmadi için eylem yaptı.

4 aylık bebeğini geride bırakarak Ramazan Bayramı’nın ilk günü intihar eden Emine Üzel Ahmadi’nin hesabını sormak için AKP Ankara İl Başkanlığı’nın önüne gelen Nazan Bozkurt, ‘‘Ey AKP, size eserinizi göstermeye geldim. İhraç ettiğiniz bir öğretmen daha canına kıydı. Emine öğretmenin 4 aylık bebeği vardı. 4 aylık bebeğini geride bırakarak intihar etti. Sizin bu dünyada bırakacağınız tek şey annesiz babasız bıraktığınız çocuklardır. Sizin bu dünyada bırakacağınız tek şey açlığa mahkum ettiğiniz KHL’lılardır. Sizin bu dünyaya bırakacağınız tek şey zulümdür. Bir gün ayarını bozduğunuz kantarla siz de tartılacaksınız.’’ İfadelerini kullandı.

Nazan Bozkurt’un protestosunu cep telefonuyla görüntüleyen kişiyi AKP Ankara İl Başkanlığı’nda görevli koruma polisleri engellemeye çalıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin