Müslüm Gündüz: ‘Evinde veya bankada dolar bulunduran vatan hainidir’

28 Şubat post-modern darbesi döneminin önemli figüranlarından olan Müslüm Gündüz evinde dolar bulunduran kişilerin vatan haini olduğunu ileri sürdü.

Müslüm Gündüz, sosyal medyada yer alan görüntülü soru cevap programında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dolar kurunu dizginlemek için ortaya sürdüğü ‘dövize endeksli mevduat’ sistemini savundu.

Gündüz şunları söyledi:

“Bence devlet başkanı alın diyorsa alın. Bugünkü devlet başkanı için konuşuyorum bunu. Erdoğan alın diyorsa alın. Erdoğan da alın diyor, alın. Ama bundan sonra bir Müslümanın evinde dolar bulundurmasının da vatan hainliğiyle eş değer oluğunu da çok rahatlıkla söyleyebilirim.  Gerek bankasındaki hesapta gerek evinde dolar olarak para bulunduran adamın vatan haini olduğuna kalıbımı başarım ve açıkça söylerim; dinini, devletini, diyanetini paraya satan bir adamdır o adam. Mazereti kalmadı çünkü. Şimdi öyle bir sistem kurdu ki herhalde bizim para zarar etmiyor. Bizim para dolara karşı zarar etmiyor. O halde niye yabancı parayı bulundurursun. Bu vatan hainliğidir. “

28 Şubat sürecinde laiklik, Atatürk ve cumhuriyet karşıtı verdiği demeçlerle post-modern darbenin taşlarının döşenmesinde önemli bir figüran olan Müslüm Gündüz, 29 Aralık 1996’da Kadıköy’de bir evde Fadime Şahin ile birlikte basılmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. İktidarından muhalefetine hepsi pisliğin içinde yüzüyor. Kimi pislik taşıyor, kimi ise giderleri tıkıyor. Siyasetçilerin sapkınlıklarını, cinayetlerini, devletin en büyük narko örgüt haline gelmesini bırakalım bu adamın 25 yıl önceki özel hayatına odaklanalım (!)
    Bu arada, kader imkan verdiğinde gömülmesi gerekeni gömmek şart. Yoksa fırsat bulunca huylu huyundan vazgeçmiyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin