Musa Eroğlu zor durumdaki sahne emekçileri için sazını satışa çıkardı

Türk Halk müziğinin sanatçısı Musa Eroğlu, Kovid-19 salgınında işsiz kalan sanatçıların faturalarının karşılanması için sazını satışa çıkardı. Kurtalan Expres’in bas gitaristi Ahmet Güvenç ve sanatçı Melek Mosso da kampanyaya katılan isimler arasında yer aldı.

Haluk Levent’in sosyal medyadan duyurduğu bilgilere göre; Musa Eroğlu, bağlamasını en yüksek fiyata veren alıcıya satacak. Duayenin sazından elde edilecek gelirle sahne emekçilerinin ödeyemediği faturalar ödenecek.

Ahbap Derneği’nin müzisyenler için yaptığı fatura kampanyasını yöneten Haluk Levent, Twitter’dan şu açıklamayı yaptı: “Musa Eroğlu abimiz sahne emekçilerinin ödenmemiş faturaları için bağlamasını satışa çıkardı. En yüksek fiyatı veren o güzel ve emek dolu, fiyatı paha biçilmez bağlamaya sahip olacak.”

MELEK MOSSO FLÜTÜNÜ VERDİ

Şarkıcı Melek Mosso da sahne emekçilerinin faturalarının ödenmesine destek kampanyasına katıldı. Mosso, “Abiciğim sahne emekçileri için başlattığın kampanyaya sahnede çaldığım flütü bağışlamak istiyorum” dedi.

Kurtalan Expres’in bas gitaristi Ahmet Güvenç, kampanyaya katılan başka bir isim oldu. Efsanevi gitarist, “Halukçuğum yıllardır sahnede çaldığım bas gitarımı , müzisyen kardeşlerimin faturaları için satışa çıkarıyorum” diyerek sahne emekçilerine destek verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin