Muharrem İnce’nin heyeti Yunanistan’a alınmadı

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala Yunanistan ile Bulgaristan’ı ziyaret etmek için bugün İpsala Sınır Kapısı’ndan çıktı. İnce’nin Yunanistan ‘a geçişine izin verilirken, İnce’nin heyetinde bulunan CHP ‘li milletvekilleri, belediye başkanları ve bazı gazetecilere izin verilmedi.

Muharrem İnce’yi izleyen gazetecilerden CNNTürk Muhabiri Cansu Karadan yaşananları, “İpsala Sınır Kapısı’nın Türkiye tarafındayız. Yunanistan tarafına geçtik, pasaportlarımızı aldılar, mühür vurdular. CHP ‘li belediye başkanları, milletvekilleri ve 9 basın mensubunun olduğu heyet içeriye giremedi. Tam 2 saat boyunca bekledik. Çünkü iddiaya göre İnce’nin ekibiyle, gazetecilerle Yunanistan ‘a gideceğini bildirmesi gerekiyordu. Ancak böyle bir bilgilendirme yapılmadığı için gümrük polisi ‘toplu giremezsiniz’ dedi” sözleriyle anlattı.

İnce’nin heyetinde kimler bulunuyordu?

Muharrem İnce’nin Yunanistan ‘a alınmayan heyetinde CHP milletvekilleri Erdin Bircan, Mustafa Akaydın, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 10 kişi ve 9 gazeteci vardı.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, “Biz siyaset yapmaya değil ziyarete gidiyorduk. Ona rağmen Yunanistan izin vermedi” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin