Muhalifler Suriye’de yeni ordu kurduklarını duyurdu

CNNTürk’ün haberine göre, Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu geçici hükümet, Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı yeni bir ‘Milli Ordu’ kurulduğunu ilan etti. Yeni ordunun 30 kadar alt grubun Azez’de birleştiği açıklandı.

Suriye’deki yeni askeri yapının  3 kolordudan oluştuğu açıklanırken,  öncelikli amacın Fırat Kalkanı Harekatı ile alınan bölgeyi elde tutmak ve Esad rejimi ile IŞİD, PKK/PYD gibi terör örgütlerine karşı halkı savunmak olduğu duyuruldu. Kolordulardan birinin Türkiye’de eğitilen Suriyeli muhaliflerden oluştuğu belirtildi.

Geçici hükümetin Başbakanı olarak açıklama yapan Cevad Ebu Hatab, Halep’e bağlı Azez ilçesinde grupların liderleriyle bir araya geldi. Hatab, yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından Milli Ordu kurduklarını ilan etti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Neyin, ne kadar arkasinda duracaksin? stratejin ne? “tohumuna para mi verdik” deyip, insanlari “telef” edeceksin!, sirf politik saiklerle, bir adim otesi olmayan hedeflele, trubunlere oynamak icin paralari, silahlari sacip hayatlari karartacaksin!
    Yazik ki ne yazik, batinin somurgecileri bile bunu yapmadi, ecdadin hatirasini yerle bir etmekle mesgulsun, bitmedi mi bu simarik sorumsuzlugun.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin