Muhalefetin ekonomi zirvesi; Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ve Akşener’le görüşecek

Türk Lirası’ndaki bu değer kaybının önü alınamıyor. Doların tarihi zirvesini 13,40’ın üzerine çıkarmasının ardından muhalefet partilerinden peş peşe açıklamalar geldi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bu akşam saatlerinde bir görüşme yapacağını duyurdu. Yarın da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşeceğini duyuran Davutoğlu, konuyla ilgili paylaşımında, “Bu artık cehalet değil İHANETTİR! Bu ihanete karşı tüm siyasi parti liderlerini ve aziz milletimizi gerçek ekonomik Kurtuluş Savaşı başlatmaya çağırıyorum. Bu çerçevede ilk görüşmem bugün 17:00’de Sn. Kılıçdaroğlu’yla. İkinci görüşmem yarın 14:30’da Sn. Akşener’le olacak.” ifadelerini kullandı.

AKŞENER, KURMAYLARINI TOPLUYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ise piyasalardaki hareketlilik üzerine partisinin ekonomi kurmaylarını bugün saat 18:00’de Genel Merkez’de toplantıya çağırdı. Toplantıda, ekonomi politikaları ve piyasalardaki hareketliliğe karşı atılması gereken adımların ele alınacağı bildirildi.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar da , Merkez Yürütme Kurulumuzu olağanüstü toplantıya çağırdı. Yarın parti genel merkezinde gerçekleşecek toplantının ardından Buldan ve Sancar’ın basın toplantısı düzenleyeceği açıklandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin