Kanser teşhisi konuldu, Fatih Terzioğlu acil tahliye edilmeli!

HABER | İLKER DOĞAN
Silivri Cezaevi’nde 21 aydır tutuklu bulunan Fatih Terzioğlu’nun tahlil sonuçları belli oldu. Fatih Terzioğlu’na mide kanseri teşhisi konuldu. Yaklaşık 40 gündür sürekli kusan, yürüyecek hali bile olmayan Terzioğlu, sağlık durumu sosyal medyada gündeme gelince önceki gün hastaneye kaldırılmıştı.
Eşi Esra Terzioğlu, eşinin tedavi için acilen tahliye edilmesini istiyor. Terzioğlu, “Eşim hastanede tedavi altına alındı. Lütfen tekrar geri cezaevine dönmesin. Tedavilerin tam yapılabilmesi için tahliye olması şart. Hastalığında moral çok önemli. Bu zor süreci çocukları ile evinde geçirmesine müsade edin.” diyor. Twitter’da FatihTerzioglu AcilTahliye etikeketiyle binlerce paylaşım yapıldı.
Yaklaşık 40 gündür tutuklu bulunduğu tek kişilik hücresinde sürekli kusan ve hayati fonksiyonlarını neredeyse tamamen kaybeden yönetmen Fatih Terzioğlu, skandalın sosyal medyada gündeme gelmesi üzerine dün apar topar hastaneye kaldırıldı. Yapılan test ve çekilen MR’ların sonuçlarını eşi Esra Terzioğlu açıkladı. Buna göre Terzioğlu’nun midesinde tümör vardı, kanser olmuştu.
CEZAEVİ YÖNETİMİ AİLEYİ OYALADI
Fatih Terzioğlu, 40 gündür aralıksız kustuğu, gözlerini açacak hali bile olmadığı halde cezaevi yönetimi tarafından ölüme terk edildi. Ailesine defalarca tedavisine başlandığına dair yalan söylendi. Esra Terzioğlu, “Bizi oyaladılar. İlaç verildiğini söyledir. Yalan söylediler. Test yapıldı dediler. Ben ne yapıldığını e-nabız’da görüyorum. O da yalandı. MR çekildiğini söylediler. Onu da Fatih’e sorduğumda çekilmediğini anlattı.” dedi.
Fatih Terzioğlu’yla ilgili skandalın ortaya çıkması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Esra Terzioğlu’nun gözyaşlarıyla eşinin durumunu anlattığı video kısa sürede binlerce kez izlendi, paylaşıldı. Bunun üzerine Terzioğlu dün apar topar hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkikler sonrası kanser teşhisi kondu.
VAKİT DARALIYOR, ACİL TAHLİYE EDİLMELİ
Esra Terzioğlu, eşinin tahliye edilmesi için sosyal medyadan yardım istedi. Terzioğlu, “Eşimin tedavisinde moral çok önemli. Çok özlediği evlatları ile birlikte olması Allah’ın izniyle şifasını hızlandırır. Eşim hastanede tedavi altına alındı. Lütfen tekrar geri cezaevine dönmesin. Tedavilerin tam yapılabilmesi için tahliye olması şart. Hastalığında moral çok önemli. Bu zor süreci çocukları ile evinde geçirmesine müsade edin.” ifadelerini kullandı. FatihTerzioglu AcilTahliye etiketiyle dün akşam binlerce tweet paylaşıldı.

Esra Terzioğlu, sabah saatlerinde şu çağrıda bulunmuştu: “ׅ❗ACİL❗❗ Eşimin mr sonuçları raporlandı. Bu rapora göre karacigerde metastaz ile uyumlu nodül görünüyor. ❗ KANSER riski çok yüksek❗ Kesin teşhis ve tedavi için acilen endoskopi yapılması gerekiyor. Lütfen sesimi duyurmama yardımcı olun. Lütfen feryadıma kayıtsız kalmayın!! Acil tahliye edilmeli. Lütfen acil tahliye.. Sesimi daha nasıl duyurabilirim! İki evladımın babası kıymetli eşimin canı söz konusu. Lütfen acil tahliye. Feryadıma cevap verin…”


Fatih Terzioğlu, telefonuna gelen 15 dua mesajı nedeniyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 1 aydır rahatsız olan Terzioğlu, 90 kilodan 50 kiloya düştü. Tek kişilik koğuşta kalan Terzioğlu, hayati fonksiyonlarını neredeyse tamamen kaybetmiş durumda.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin