Moody’s’in kredi notunu indirdiği THY’de uçak başına 2 müdür düşüyor!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in kredi notunu B2’den B3’e indirdiği ve  görünümü de ‘negatif’ olarak belirlediği THY’de uçak başına 2 müdür düştüğü belirtildi.

AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın oğlu Ümmet Şenocak’ın THY Özel Kalem Operasyon Müdürü olarak atanmasının ardından İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, “THY’de bir uçağa iki müdür düşüyor. THY’nin toplam 350 civarı uçağı var 700 müdürü var” sözleriyle eleştiride bulundu.

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile AKP’nin yaptığı atama kıyaklarından birini daha duyurdu.

AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın oğlu Ümmet Şenocak, THY Özel Kalem Operasyon Müdürü görevine atandı.

Kıdık, “THY batma noktasına gelmiş, adam müdür atama derdinde” diyerek tepki gösterdi.

Kıdık’ın paylaşımı şu şekilde: “THY batma noktasına gelmiş, adam müdür atama derdinde. İşin ucunda Ak Parti il başkanı Bayram Şenocak olunca bu atama alelacele ve sessizce yapılmalı. AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak’ın oğlu Ümmet Şenocak THY Özel Kalem Operasyon Müdürü oldu. O müdürlük ne iş yapacaksa. Biz THY’de müdürlükler azaltılsın, tasarruf olsun her uçulan ülkeye birer müdür şehirlerine şef makamı verin derken, adamlar her gün müdürlük üretme derdinde. THY müdür üretme fabrikası gibi.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin