MİT’in siyah transporterla kaçırdığı mağdur anlatıyor: “Hiç tanımadığım insanları suçlamamı istediler”

Gülen Hareketi gönüllüsü Halit Kılıç, 15 Temmuz öncesi MİT’in siyah Transporter ile kaçırdığı isimlerden sadece biri. Önüne binlerce kişilik liste konuldu. Bu isimlerin Hizmet Hareketi’ne üye olduklarını onaylaması ve o fişleme listesinin altına imza atması istendi.

Halit Kılıç, yaşadığı süreci Bold Medya’dan Fatih Akalan’a özel yayınında anlattı. 15 Temmuz öncesi takip edilmeye başlandığını anlatan Kılıç, “Can güvenliğinden dolayı saklandım. Yakın bir parka dolaşmaya çıkınca siyah bir transporter ile kaçırıldım. Gözlerim bağlı götürüldüğüm yerde 3 gün sorgulandım. Önüme bir liste kondu. Bana, “Senden istediğimiz bu listedekileri tanıdığını söylen. Gülen Cemaati ile bunların ilişkisinin olduğunu belirtmen.” dediler. Yazı yazmamı istedi. Bunun karşılığında isminizi değiştiririz. İstediğinizi yere göndeririz.” dediler. Ben kabul etmedim. Ben ‘bu insanlardan zarar görmedim.’ dedim.” şeklinde konuştu.

Kılıç, “Sonra serbest bırakıldıktan sonra 15 Temmuz’dan Yunanistan’a gittim. Orada beni öldürmek için arkamdan tetikçi gönderildi.” dedi.

Kılıç’ın açıklamaları şöyle;

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin