Milyonların dilekçesi: OHAL’i sonlandır, adaleti tesis et…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ve bir mitingle noktalayacağı “Adalet Yürüyüşü” için Maltepe Parkında hazırlıklar tamamlandı. OHAL ve KHK sürecindeki haksızlıklar ve tutuklulara yapılan kötü muameleler dev bir dilekçe haline getirildi.

Alan içinde yapımına dün başlanan  uzun tutukluk süreçleri, sağlık sorunları olup da cezaevlerinden tahliye edilmeyenlerle ilgili  “İlgili makama” şeklinde başlayan ve milyonların taleplerini dile getiren dev bir dilekçe yazıldı.

Dilekçenin yanında ise adaleti simgeleyen resim yer alıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapacağı yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüşün ardından mitingin akşam saat 18.00 de başlaması planlanıyor.

1 milyondan fazla katılımın olması beklenen mitingi alanında, Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapacağı platformun yapımı biterken, alanın çevresine dev led ekranlar yerleştirildi.

Alanın çevresi Türk bayrakları ve “ADALET” yazan flama ve dövizlerle çevrildi.

OHAL BİTSİN, ADALET GELSİN…

Dilekçede şu talepler dile getiriliyor:

İlgili Makama,

Pek çok devlet memuru, gazeteci ve akademisyenin, yaygın ve muğlak kayıtlara dayanarak tutuklanmaları, gereğinden uzun tutuklu yargı sürecine maruz kalmaları ve açlık grevi yapan insanlara bile reva görülen vicdan yaralayıcı insani değerlerden uzak uygulamalar derhal son bulmalıdır.

Yargının bağımsızlığına, siyasi erklerin iyi niyetlerine, adaletin tecelli ve tesis edeceğine inanmak için, OHAL’in bitirilmesini, KHK sürecinin sonlandırılmasını, haksız ve hukuksuz yargı kararlarının derhal gözden geçirilmesini ve sağlık sorunları yaşayan tutukluların durumlarının iyileştirilmesini toplum vicdanı adına talep ediyoruz.

Türkiyeyiz

 

‘HERKES İÇİN HEMEN ADALET’ MARŞI

Öte yandan ‘adalet yürüyüşü’ ile ilgili yazılan bir marş sosyal medyada gündem haline geldi. Marşta herkes içih hemen adalet çağırısı yapılıyor.

İşte “Adalet İçin” marşı ve sözleri:

Mazlumların sesiyiz yazdık bir destan

Korkmuyoruz, sinmiyoruz bizim bu vatan

Mazlumların sesiyiz yazdık bir destan

Korkmuyoruz, sinmiyoruz bizim bu vatan

Yok kimseye minnetimiz gücümüz vicdan

Dalga dalga yürüdük Anadolu’dan

Yok kimseye minnetimiz gücümüz vicdan

Dalga dalga yürüdük Anadolu’dan

Herkes için, hemen şimdi, adalet için…

Adalet, adalet, adalet için…

Herkes için, hemen şimdi, adalet için…

Adalet, adalet, adalet için…

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin