Milli Savunma Bakanlığı ivedilikle öğrencilere ‘şehitlik ve gazilik bilinci’ anlatılmasını istedi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), ‘Genç nesillerde şehitlik ve gazilik bilinci oluşturmak’ için harekete geçti. Ortaokullara gönderilen acele ibareli yazıda, 16-27 Mart tarihleri arasında ‘şehitlik ve gaziliğin onurunu’ vurgulayan konferanslar verilmesi istendi.

MSB, okullarda, şehitlik ve gazilik konularında konferans verilmesi talebini il milli eğitim müdürlüklerine iletti. Bakanlık, il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazıda, kent merkezlerinde bulunan ortaokullarda ‘şehitlik ve gazi olmanın onurunu’ vurgulayan konferanslar düzenlemek istendiği ifade edildi.

MSB tarafından hazırlanan ve 81 il milli eğitim müdürlüğüne gönderilen yazıda, şu ifadelere yer verildi: “Geleceğimizin teminatı olan genç nesillerde vatan, istiklal, şehitlik ve gazilik bilincini oluşturma yönünde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen eğitimlere katkı sağlamak maksadıyla Türkiye genelindeki ortaöğretim okullarında Çanakkale Zaferi ve 18 Mart Şehitler Günü’nün anlam ve önemini içeren, şehitlik ve gaziliğin onurunu vurgulayan konferanslar verilecektir.”

ACELE İBARESİ İLE OKULLAR BELİRLENDİ

İl milli eğitim müdürlükleri, Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen talep doğrultusunda ilçe milli eğitim müdürlüklerinin konferans için uygun olan okulların listesini bildirmesini istedi. Müdürlüklerden, ‘acele’ ibaresi ile gönderilen yazıda, “Konferansların verilmesine uygun nitelikte işitsel ve görsel yayın sistemi ile salonu olan okullar tespit edilerek, listelerinin müdürlüğe gönderilmesi gerekmektedir.” denildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin