Milleyha Kuş Cenneti’nde flamingolar arasında ördek avı!

Fotoğraf, Emin Yoğurtçuoğlu'nun sosyal medya hesabından alınmıştır.

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bulunan Milleyha Kuş Cenneti’nde akıl almaz görüntüler kaydedildi. Elinde tüfeğiyle ördek vurmak için göle giren bir avcının umarsızca ateş açması sonrası onlarca flamingo gölü terk etti. Dünyanın sayılı kıtalararası göç yollarından biri olan Hatay’da, Türkiye’de görülen 488 kuş türünden 281’i gözlemleniyor.

Kuş dedektifi olarak bilinen doğa fotoğrafçısı Emin Yoğurtçuoğlu’nun paylaştığı görüntülerde, avcının umursamaz tavrı dikkat çekiyor. Emin Yoğurtçuoğlu, görüntü ve video paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

“Kuş cennetlerinde avcıların işi ne? Bu kişinin belgeleri tam. Avlanma izni var. Flamingoların olduğu Milleyha’da “ördek” avına çıkmış. İki el ateşten sonra kuş muş kalmadı tabi… Bu Flamingo’lar, 40’lık bir sürüden kalan son 7’si… Ötekiler sesten kaçtı gitti. Polis müdahale etti. Kuşların evi olan göllere, doğal göllere avlanma kotası verilmemeli. Bütün hayvanlar rahatsız oluyor. Buz gibi hava var Gölün içinde eli tüfekli biri, elinde izin belgesiyle hayvanları öldürmemeli. Milleyha, 7 Mart’tan sonra ava tamamen kapatılacak… Bu görüntüyü unutmayacağım.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin