Milletvekiline ‘lan’ diye hitap eden polis, ‘renkleri rahatsız edici’ diyerek tabelayı beyaza boyattı!

Ankara Emniyeti, hukuksuzlukta sınır tanımıyor. Polis, daha önce defalarca baskın düzenlediği Somalili Mohamed Isse Abdullahı’nın Kızılay’da işlettiği dükkanın tabela açılışına müdahale etti. Müdahaleye itiraz eden Deva Partisi Mustafa Yeneroğlu ile polis arasında gerginlik yaşandı. Yeneroğlu’na ‘Lan’ diye hitap eden polis, Yeneroğlu’nun ayrılmasından sonra hiçbir resmi belge göstermeksizin, “Renkleri rahatsız edici” diyerek tabelayı zorla beyaza boyattı.

Aylardır polis baskınlarına maruz kalan Mohamed Isse Abdullahı’nın Kızılay’daki dükkanına tabela asılmasına polis müdahale etti. Planlanan açılış saatinden kısa süre önce dükkana gelen polisler, açılışı engellemeye çalıştı.

Dükkan önüne gelen Deva Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir polis arasında gerginlik yaşandı. Yeneroğlu, “Kızılay’ın göbeğinde ırkçılık yapıyorsunuz, hukuksuz talimatları uygulamayacaksınız, haddinizi bileceksiniz.” diyerek polise tepki gösterdi. Polis ise milletvekiline, “Haddini sen bileceksin, o parmağını sallamayacaksın. Ahlaksız sensin lan!” diyerek cevap verdi.

Tartışma sonrası gazetecilere konuşan Yeneroğlu, “Polisin ırkçı motivasyonlu baskınlar yapması ve ‘Sizi burada görmek istemiyoruz’ yaklaşımı içinde bulunması hukuksuz uygulamalardır.” dedi.

 

Polis, Mustafa Yeneroğlu’nun ayrılmasından sonra hiçbir resmi belge göstermeden, “Renkleri rahatsız edici” diyerek tabelanın renkli yerlerini zorla beyaza boyattı. Boyama sırasında çalışanların başında duran polis, “Boyanmadığı takdirde buradan ayrılmayacağız” dedi.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin