Migros, yurt içi para transfer hizmetine başladı

Perakende market zincirlerinden Migros, Gönder-Al Ödeme Hizmetleri A.Ş. iş birliğiyle bir ilke imza attı. Para Transferi hizmeti kapsamında para gönderme ve para alım işlemleri artık tüm Migros mağazalarının kasalarından yapılabilecek.

Transfer işlemleri banka hesabına ihtiyaç duymaksızın, mağazaların açık olduğu saatler içerisinde ve anında gerçekleştirilebiliyor. Örneğin İzmir’de herhangi bir PTT şubesine yatırır gibi Migros kasasında para yatıran bir kişi, Diyarbakır’daki bir Migros şubesine havale yapabilecek.

DigitalTalks’ta yer alan habere göre, hizmet kapsamında 2.000 TL’ye kadar olan işlemler, Türkiye’nin 81 ilindeki tüm Migros, 5M, MigrosJet ve Macrocenter mağazalarının kasalarından yapılabilecek.

18 yaş üstü olmak, kimlik ve cep telefonu yeterli

2.000 – 7.000 TL arasındaki para transferi işlemleri ise 81 ildeki seçili 450 Migros mağazasının danışma bankosundan gerçekleştirilecek. Ayrıca, seçili 450 mağazadan 2.000 TL’ye kadar olan işlemler için IBAN’a da gönderim imkanı var.

Migros’ta para transfer işlemleri yalnızca nakit olarak yapılabiliyor, işlem hizmet ücreti ödemelerinde ise kredi kartı, Money ve nakit gibi seçenekler mümkün. Ayrıca para gönderen veya alan kişilerin 18 yaşından büyük olmaları, kimliklerini ve cep telefonlarını yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin