MHP’liler Önkibar’ı saldırı videosuyla tehdit etti

onkibar ülkü ocakları yumruklu saldırı

Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelik yorumları nedeniyle daha önce MHP’liler tarafından hedef alınan ve saldırıya maruz kalan Odatv yazarı Sabahattin Önkibar bu kez saldırı görüntüleriyle tehdit edildi.

Önkibar, hastanede tedavi altında olan Bahçeli’nin hastalığını kaleme almış ve veliahtının ismini de paylaşmıştı:

“Hayır hastalığı soğuk algınlığı değil zira öyle olsa Bahçeli hastane hastane gezip farklı doktorların fikrine müracaat etmez, dahası çok önemsediği TBMM’nin açılışında mutlaka Meclis’de olurdu. Onu muayene eden doktorlardan birinden sızan bilgiye göre Bahçeli’nin sorunu kalp ve bazı organ yetmezlikleri.”

Önkibar, Bahçeli’nin veliahtının ise İzzet Ulvi Yönder olduğunu iddia etmişti. Yazının ardından MHP’liler Önkibar’ı hedef almıştı.

İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç, Önkibar’ı tehdit etti. Önkibar’ın 2017 yılında Kırmızı Kedi Yayınevi kitap standında uğradığı yumruklu saldırının videosunu paylaşan Aktunç, “Yakın zamanda imza gününüz olacaksa keyifle sizi ziyaret edip, kitap imzalatmak isterim” ifadelerini kullandı.

Önkibar ise “2017 İstanbul TÜYAP kitap fuarında ki malum saldırı görüntülerini şimdi yayınlamanın amacı ne ola ki ?…” diye yazdı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin