MHP’li Enginyurt’un ‘insanlık dışı’ yalanı yüzüne vuruldu!

23 Nisan’da kendisinin TBMM’de olacağını belirterek tüm liderleri Meclis’e davet eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, ‘ablasının cenazesine koronavirüs korkusuyla gitmedi’ yalanını ortaya atan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’a sosyal medyada tepki yağdı.

TBMM’nin açılışının 100. yılı nedeniyle 23 Nisan’da TBMM’de olacağını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben o gün Gazi Meclis’te olacağım ve diğer liderlerin de o gün Meclis’te olmaları için çağrıda bulunuyorum.” ifadelerini kullanmasına, MHP’li Cemal Enginyurt insanlık dışı bir paylaşımla cevap verdi.

Enginyurt’un, ‘‘23 Nisan’da Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de olacakmış. Bakalım kimler gelecek, kimler gelmeyecek yoklama alacakmış. Kemal Bey! Sen koronavirüs korkusuyla, kız kardeşinin cenazesine katılmadın. Şimdi bu cesareti nereden aldın da yoklama yapmaya kalktın? Dünyada salgın var salgın. Hayırdır dert ne? O gün TBMM’de olmayanı, Cumhuriyet düşmanı mı ilan edeceksiniz?” ifadelerini kullanması büyük tepki çekti.

ENGİNYURT’UN YALANI YÜZÜNE VURULDU!

Enginyurt’un paylaşımın hemen ardından Kılıçdaroğlu’nun kız kardeşi Fikriye Dalgıç’ın cenaze namazını kılarken ve defin sırasında çekilmiş fotoğraflarıyla cevap veren sosyal medya kullanıcıları Enginyurt’u yalanını yüzüne vurdu.

TWEETİ SİLMEK ZORUNDA KALAN ENGİNYURT BU DEFA BAŞKA BİR YALAN YAZDI

Gelen tepkiler üzerine tweeti silmek zorunda kalan Enginyurt bu defa başka bir yalan yazarak ‘‘Kemal Kılıçdaroğlu kız kardeşinin cenaze törenine katılmadı dedim diye,mezarlıkta defin resmi yollayan zavallı. Defin de sadece aile üyeleri vardı.Cenaze namazı kalabalık olur diye katılmayan Kılıçdaroğlu, TBMM de yüzlerce insanın bulunmasını neden istiyor? Derdinizi söyleyin.’’ ifadelerini kullandı.

Sosyal medya kullanıcıları yine Enginyurt’un bu paylaşımını da tepki göstererek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın cenaze namazlarının vakit namazlarından önce kılınması ve kalabalık olmadan defnedilmesi için müftülüklere genelge gönderdiği belirtti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin