Mezopotamya Ajansı muhabiri Mehmet Aslan beraat etti

Terör örgütü üyeliği suçlamasıyla 5 ay tutuklu yargılanan Mezopotamya Ajansı muhabiri Mehmet Aslan beraat etti. Aslan hakkındaki yurt dışına çıkma yasağı da kaldırıldı.

Yaptığı haberler ve haber kaynaklarıyla yaptığı görüşmeler gerekçesiyle “Örgüt üyesi olmak” ve “kitleleri galeyana getirmek” iddialarıyla 5 ay tutuklu yargılandıktan sonra 26 Mayıs’ta tahliye edilen gazeteci Mehmet Aslan’ın duruşması görüldü. Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına Aslan ve avukatı Özcan Kılıç katıldı.

Savcı celse arasında sunduğu beraat talebi mütalaasını tekrarladı. Esasa ilişkin söz verilen Aslan, “Uzun zamandır bir hukuksuzluk yaşanıyor. Bunu daha önceki duruşmalarda uzun uzun anlattım. Savcı beraat talebiyle bu hukuksuzluğun son bulmasını istemiş. Bu konuda kendisine katılıyorum. Beraatımı talep ediyorum” dedi.

BERAAT ETTİ 

Aslan’ın avukatı Kılıç da beraat talebinde bulundu. Kararını açıklamak üzere duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme, Aslan’ın beraatına karar verdi. Mahkeme, ayrıca Aslan hakkında uygulanan yurt dışına çıkma yasağı uygulamasını da kaldırdı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin