Merve Demirel: Kendim ve ailemin can güvenliğinden endişeliyim

Ankara’da gözaltına alındığı sırada tacize maruz kalan Merve Demirel’i taciz eden polisi savunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarının ardından, tacize karşı çıkanlara yönelik tehditler sürüyor. Mezopotamya Ajansı’na konuşan Merve Demirel, Soylu’nun açıklamalarının ardından “Yaşadığımız olayı bıraktım, ailemin başına bir şey gelecek diye endişelenmeye başladım” dedi.

‘CAN GÜVENLİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM’

Emniyetin yaptığı açıklamanın ardından ailesinin hedef gösterilmesinden rahatsız olduğunu dile getiren Demirel, “Bu kabul edilemez bir durum. Bu ülkede içişleri bakanlığını yapan birinin böyle tehditler savurması, sağduyulu düşünmeyen insanlara büyük cesaret verir. Bu söylemlerle çok daha korkunç olayların önünü açıyorlar. Eğer kötü bir şey yaşanırsa bunu nasıl göğüsleyecekler, hesabını nasıl verecekler” diye sordu.

“Şu an tek derdim aileme, kardeşime söyledikleri şeyler yüzünden bir zarar gelebilir mi” diyen Demirel, yetkililerin yaptığı açıklamaların olayı bağlamından kopardığını söyledi. Demirel, “En son geldiğimiz noktada kendim ve ailem adına can güvenliğimizi düşünüyorum” dedi.

‘KADININ SUSMASINI BEKLEMEK KORKUNÇ BİR ŞEY’

Artı Gerçek muhabiri Derya Okatan’ın kendisi ile yaptığı röportaj sonrası gözaltına alınmasına ilişkin de konuşan Demirel, “Gözaltına alındığını öğrenince gerçekten çok üzüldüm. Üstelik terör ile mücadele tarafından alındı. Biz meseleyi her zaman taciz üzerinden dillendirdik. Kadınlar üzerinden konuştuk. Meselenin terör ile hiç bir bağlantısı yok. Yaptıkları bütün açıklamalar bunu terörize etmeye çalıştıklarını gösteriyor” dedi.

Türkiye’de tacizin çok yaşanan bir durum olduğunu ifade eden Demirel, “Bu durum karşısında susmayın, annenize anlatın, babanıza anlatın, kadınlar olarak seslerinizi yükseltin denilen ve böyle politikalarla yürütülmeye çalışan bir ülkede kadının susmasını beklemek korkunç bir şey” diye konuştu.

‘ONURLU YAŞAMAKTAN VAZGEÇEMEYECEĞİZ’

Endişeli olduğunu ama onurundan da vazgeçmeyeceğini söyleyen Demirel, Avukat Selçuk Kozağaçlı’nın “Yaşamın kendisi değildir kutsal olan, onurlu hasiyetli yaşamaktır kutsal olan” sözünü hatırlatarak, ekledi: “Biz de böyle yaşamak istediğimiz için maalesef bu üzücü olaylarla karşılaşıyoruz. Yaşam böyle kutsal olduğu içlin onurlu yaşamaktan vazgeçemeyeceğiz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin