Mersin’de esnaf isyan etti: ‘Bu kasayı Erdoğan’a fırlatıyorum’

Mersin’de ekonomik kriz ve hayat pahalılığı nedeniyle iş yapamayan bir esnaf isyan etti. İşyerine ‘‘Her yer açlık, Her yer işsizlik, Her yer adaletsizlik’’ yazılı pankartın asılmasına polisin engel olması üzerine esnaf, “Bu kasayı Erdoğan’a fırlatıyorum” diyerek sokağa kasasını attı. Eylem sonrası gözaltına alınan esnaf, tutuklama istemiyle çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mersin’de ekonomik kriz nedeniyle işleri durma noktasına gelen bir esnaf işyerine iki adet pankart asmak istedi. Esnafın asmak istediği pankarta ise polis izin vermedi. Özel mülkiyeti olduğu halde sivil polisler esnafa müdahale ederek “Her yer açlık, Her yer işsizlik, Her yer adaletsizlik…” yazılı pankartın asılmasına izin vermedi. Bunun üzerine esnaf “Bu kasayı Erdoğan’a fırlatıyorum” diyerek bozuk para dolu plastik kasasını sokağa attı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır esnafın isyanını sosyal medya hesabından paylaştı.

Ali Mahir Başarır Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Her yer açlık, Her yer işsizlik,
Her yer adaletsizlik…’ yazılı pankartı iş yerine açmasına polis izin vermedi. ‘Ekonominin kitabını yazanlar ekonominin e’sinden anlamıyor’ diyerek kasasını sokağa attı! Görmeyenler görsün! Esnafın durumu bu!” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin