Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası dolar uçuşa geçti

Merkez Bankası, beklendiği gibi faiz artırımı kararı almayınca dolar ani bir atak yaparak 15 kuruştan fazla yükselerek tarihi rekor seviyesine tırmandı.

Merkez Bankası’nın (MB) bugün yaptığı ve piyasaların faiz artırımı beklediği toplantıdan tahmin edilen sonuç çıkmadı. Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 10,25’te sabit tuttu.

MB’nin faiz kararı sonrası dolar çok ani ve yüksek bir sıçrama yakaladı. Gün içinde 7,78 TL’ye kadar gerileyen dolar, bir anda 7,96’ya kadar çıktı.

EURO VE STERLİN DE TARİHİ ZİRVESİNİ YENİLEDİ

Karar öncesi 9.2014 lira seviyesine gerileyen Euro, karar sonrası 9.4453 liraya kadar yükselerek tarihi zirvesini yeniledi.

Sterlin ise 10.4660 seviyesine çıkarak yeni zirvesini gördü.

1 YORUM

 1. “Ne olmuş yani, maaşlarınızı dolarla mı alıyorsunuz !?”
  “Ben zaten o tarafa hiç bakmıyorum !!!”
  “Ekonomimiz gayet iyi durumda. Kasım, Ekim’den, Aralık, Kasım’dan, Ocak, Aralık’tan…”
  Bunları diyen “Damat”

  “Sabredin!!!” diyen de “Kayınpeder”

  Ekonomiyi bu hale getirenlerin de, onların çanak yalayıcılarının da, onların verdikleri Fe..ö sakızını ağızlarında çiğneyip çiğneyip patlatan muhalefetin de, hem AKP ve MHP’de ve hem de diğer partilerdeki sahtekarların sahtekarlıklarına ses çıkarmayan kendi partilerindeki insanların da, onlara oy desteği sağlayanların da Allah en kısa zamanda basiretlerini açsın ya da insanımıza zulmetme imkanlarını ellerinden alsın…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin