Meriç dramı vicdanları sızlattı: ‘Allah’ım biz ne yapacağız!’

Türkiye’de zulümden kaçarken Meriç’te kaybolan bir anne ve 3 çocuğunun insanlık dramı yürekleri titretiyor. Perşembe günü saat 01.00 sularında  Yunanistan’a geçerken botun alabora olması üzerine kaybolan anne Hatice Akçabay ile 1 , 5 ve 7 yaşlarındaki  üç  çocuğunun dramı sürüyor.

Anne Hatice Akçabay ile bir yaşındaki oğlu Bekir Aras’ın cansız bedenleri birbirlerine sımsıkı sarılmış şekilde Meriç’in Türkiye kıyısında bulundu. Ahmet Esat ve Mesut’u arama çalışmaları devam ediyor.

Gergerlioğlu: Allah bunu yaşatanları ıslah etsin etmezse…

Meriç’te Akçabay ailesinin yaşadığı insanlık dramının acı yüzü Türkiye’de vicdan sahibi kesimlerin de yüreğini yaktı. Haberlere ve olaya duyarlılık gösteren İnsan Hakları Savunucusu ve Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından küçük Bekir ve annenin naaşlarıyla ilgili bu ayrıntıyı paylaşarak, “Meric faciasinda anne ve kucuk bebegi Turk tarafinda bulunmus. Anne bebegine sımsıkı sarılmıs bulunmus. Allah bunu yaşatanları ıslah etsin etmezse… Yunan tarafinda 10 akraba da nehir kenarinda arıyor, can yelegi olan cocugun kurtulma ümidi var. Allah aileye onu bağıslar ins.” yazdı.

Tuna Beklevic: “Ya Allahım biz ne yapacağız ya”

Güçlü Türkiye Partisi kurucusu ve genç siyasetçi Tuna Bekleviç ise, Meriç’te yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, “Ya Allahım biz ne yapacağız [email protected]” yazdı. Bekleviç, izleyen mesajlarında ise şunları dile getirdi: “Evet ben Edirneliyim! Meriç’le doğdum. Arkadaşlarımın adı Meriç’ti. Meriç’le büyüdüm. Her anı ile Meriç’i yaşadım. Bir gün döndüğümde Meriç’e nasıl bakacağım bilemiyorum. Erdoğan rejimine teslim olan korkak bir toplumun insanlığı, şerefi ve onuru Meriç’te boğuldu. Yazıklar olsun!”

İki ismin paylaşımlarına sosyal medyadan büyük destek geldi.

https://twitter.com/serakinci34/status/1020395052441522176

Ertuğrul Günay: Söz bulamıyorum

Eski AKP’li Bakan Ertuğrul Günay da Meriç’teki dramı sosyal medya hesabından ”Söz bulamıyorum” mesajıyla paylaştı. Güney, tepkisini şöyle dile getirdi: ‘“Dicle kıyısında kurt kapsa koyunu Gelir Adl-i İlahi, Emirden sorar onu” sözünü çok sevmiş, inanmıştık. Suruç’ta, Ankara’da, Meriç’te koyunları değil, bebeleri, çocukları, gençleri su, ateş, acı alıp alıp götürdü. “Yüreklerin kulakları sağır!” O güzelim söz, tevatürmüş zahir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin