Meral Akşener: Tezkereye ‘evet’ diyeceğiz

Millet İttifakı ortaklarından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Akşener ve Kılıçdaroğlu görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Irak, Suriye tezkereleri konusundaki soruyu yanıtlayan Akşener, “Eleştirilerimiz baki kalmak kaydıyla evet oyu vereceğiz.” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu ise ‘tezkereyi’ inceleyeceklerini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve beraberindeki heyet, CHP Genel Merkezi’nde partinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Millet İttifakı liderlerinin görüşmesinde Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Kuşoğlu, Oğuz Kaan Salıcı ve Muharrem Erkek eşlik etti.

Görüşmede güncel konular, güçlendirilmiş parlamenter sistem ele alındı. İki lider, ziyaret ardından kameraların karşısına geçti, açıklamada bulundu. Meral Akşener, Meclis’te görüşmelerine başlanan Irak ve Suriye tezkeleriyle ilgili bir soruya, “Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelen tüm tezkereler için önce bir ekip kurarız. Konu uzmanı arkadaşlarımız üzerinden bir rapor ortaya çıkar. Sonra da milletvekili arkadaşlarımızla bu paylaşılır. Bu çalışma yapıldı ve eleştirilerimiz baki kalmak kaydıyla evet oyu vereceğimizi söylemek isterim.” şeklinde cevap verdi. Kemal Kılıçdaroğlu ise tezkereyi partinin yetkili organlarında görüşüp, kararlarını açıklayacaklarını söyledi.

AKŞENER: SOROS’TA MASAYA KİM OTURDU?

Kılıçdaroğlu ise 10 büyükelçinin Osman Kavala konusundaki ortak açıklamasına ilişkin “Büyükelçilerin böyle bir talepte bulunmasını doğru bulmuyoruz. Böyle taleplere yol açacak olayların yaşanmasını da doğru bulmuyoruz” değerlendirmesi yaptı. Akşener ise “Osman Kavala sizin görüşünüze göre SOROS’cu. Soros’ta masaya kim oturdu. Sayın Kılıçdaroğlu ve ben değil. Büyükelçilerin böyle bir talepte bulunmasını doğru bulmuyoruz. Böyle taleplere yol açacak olayların yaşanmasını da doğru bulmuyoruz. Rahip Brunson tipi olayların yaşanmasına engel olunmalıdır.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin