Meral Akşener: Aday olmama kararım kesin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yeni bir açıklama yaparak ‘Kurultayda aday olmama kararım kesindir’ dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hafta sonu yaptığı seçimli kurultay çağrısının ardından aldığı ‘aday olmama’ kararından vazgeçmedi. Kişisel Twitter hesabından bir açıklama yapan Akşener, “Değerli dava arkadaşlarım, kurultayımızda aday olmama konusundaki kararım kesindir” dedi.

Akşener’in açıklamasının tamamı ise şöyle;

“Değerli dava arkadaşlarım,

Kurultayımızda aday olmama konusundaki kararım kesindir.

Partimizin yoluna yeni bir yönetim ile devam etmesinin, hem partimizin kurumsallaşma sürecini tamamlayabilmesi, hem de önümüzdeki yerel seçimlerde geleceğinden emin olduğum başarılı sonuçlar için önemli bir ilk adım olduğu kanaatindeyim.

Kuruluşumuzun daha ilk gününden itibaren karşılaştığımız tüm engellemelere rağmen partimiz Türk siyasetinde önemli bir yer edindi. Bayrağı devralacak arkadaşlarımın partimizi çok daha ileriye taşıyacaklarına güvenim tamdır.

Tüm arkadaşlarımı partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön verecek yeni yönetimini belirlemeye odaklanmaya davet ediyorum. Şimdiden aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Saygılarımla.”

AKŞENER’İN KARARI SONRASI TOPLANTI KARARI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Geri dönmüyorum” açıklaması üzerine partinin Genel Sekreteri Aytun Çıray, Başkanlık Divanı’nı olağanüstü toplantıya çağırdı.

“DAHA ÖNCE ALDIĞIMIZ KARARDA ISRARLIYIZ”

Az önce toplanan Divan’dan çıkan ilk sonuç şöyle: “Daha önce aldığımız kararda ısrarcıyız. İYİ Parti Başkanlık Divanı kurultayda Meral Akşener’i aday olarak gösterme kararı almıştır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin