Memleket Partisi’nde ‘istifa’ depremi, 6 isim ayrıldı: Gün ‘küçük olsun bizim olsun’ günü değil!

Muharrem İnce

Memleket Partisi’nde Parti Meclisi ve MYK’de görev yapan 6 kişi istifa etti. İstifa edenler arasında Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer de bulunuyor. Usluer, “Gün küçük olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli.” ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, partisinden istifa etti. Memleket Partisi’nde, parti yönetimindeki 6 isim istifa etti. İstifa eden isimler şöyle: Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, Memleket Partisi Genel Sekreteri, PM Üyesi Prof. Dr. Hakkı Akalın, Memleket Partisi Parti Meclisi-Danışma Kurulu, PM Üyesi ve Memleket Partisi Kurucu Üyesi Meryem Şengül Kala, Memleket Partisi PM Üyesi ve Parti Genel Saymanı Serkan Ufuk Akgün, Memleket Partisi PM Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu ve Memleket Partisi Parti Meclisi-Memleket Partisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray.

GAYE USLUER: KÜÇÜK OLSUN BİZİM OLSUN ZAMANI DEĞİL

Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Memleket Partisi’nden istifa ettiğini bildirdi. Usluer, açıklamasında şunları ifade etti: “Gün küçük olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli. Ülkemiz için köprüden önce son çıkış gibi görünen, alternatifi ya da aksini düşünmek bile istemeyeceğim sürece, isteyerek ya da istemeyerek olumsuz katkıda bulunuyor olmak en büyük endişem. Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisinden istifa ettiğimi bilgilerinize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dilerim.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin