Melih Gökçek 33 aydır kullandığı zırhlı aracı teslim etti

2013 yılında Melih Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde satın alınan 2019 yılında Mansur Yavaş’ın seçilmesinin ardından 33 ay boyunca Gökçek’in kullandığı Toyota Land Cruiser marka zırhlı araç bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi.

Eski AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yıllardır kullandığı belediyeye ait zırhlı aracı teslim etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), adı yolsuzluk skandallarıyla gündemden düşmeyen eski AKP’li belediye başkanı Melih Gökçek hakkında açıklamalarda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada ise şunlar kaydedildi:

“Görevinden istifa ettirilerek kurumumuzdan ayrılan Melih Gökçek’ten Belediyemize ait olan zırhlı araç teslim alınmıştır. Aracın son durumu hakkında detaylı incelemeler yapılıp sonucu kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bununla birlikte, aracın zırhlanması ve sonrasında buna bağlı olarak meydana gelen motor arızası ile ilgili yapıldığı iddia edilen usulsüz işlemlere ilişkin Teftiş Kurulu Başkanlığınca gerçekleştirilen inceleme de yakın zamanda tamamlanarak kamuoyuyla paylaşılacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak, görevinden istifa ettirilerek kurumumuzdan ayrılan kişiden, eşinin yönetici olduğu vakfa, malum spor kulübü derneklerine ve aile dostu olduğu bilinen kişilere ücretsiz tahsis edilen veya uzun süreli kiralanan yerleri de bir an evvel iade etmesini bekliyoruz. Zira milletin mali olan bu taşınmazlar, kiralayan kişiler tarafından üçüncü şahıslara kiralanmakta olup Belediyemizin elde etmesi gereken kazançların katbekat fazlası bu vakıf, kulüpler ve ailelere gitmektedir. Kurumumuz da bu konuda tüm hukuki süreçleri uygulamakta ve tıpkı zırhlı cip konusunda olduğu gibi ısrarla takip etmektedir.”

GÖKÇEK: ”HAKKIM OLDUĞU HALDE İADE EDİYORUM”

Melih Gökçek dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada zırhlı aracı teslim edeceğini şu sözlerle duyurmuştu: ‘‘Bugüne kadar Valiliğin güvenliğim dolayısıyla bana Valilik kararıyla tahsis ettiği zırhlı aracı, Mansur Yavaş’ın ısrarlı yaygarası üzerine hakkım olduğu halde iade etmeye karar verdim. Yarın aracı teslim ettiriyorum. Kamuoyunun bilgisine sunarım…’’

YAVAŞ: ”O İŞ TAMAM.! SIRADAKİ GELSİN”

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait zırhlı aracı ısrarla Melih Gökçek’ten isteyen ve sürekli gündemde tutan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, araç teslim alındıktan sonra Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ”O iş tamam.! Sıradaki Gelsin” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin