Melek Çetinkaya, Milli Mücadele Partisi’nde yaşadıklarını anlattı

15 Temmuz sonrası tutuklanan ve müebbet hapis cezası alan Harbiyeli öğrencilerden Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, başlatığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne son verme gerekçelerinden birini açıkladı.

Ankara Tem Şube’de üç günlük baskı ve tehditlerle dolu gözaltının ardından adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağıyla serbest bırakılan Çetinkaya, sosyal medya hesabından başından geçen bir olayı anlattı.

‘Duvarda ne Atatürk resmi, ne de bayrak vardı; çıplak kadın resimleri vardı’

17 Ocak tarihinde kendisini Milli Mücadele Partisi Genel Başkanı’nın aradığını anlatan Çetinkaya, başkanın kendisine yürüyüşe destek vereceklerini söylediğini aktardı. Bir gün sonra kendisiyle partinin Ankara İl Bakanı Abbas Bütün’ün irtibata geçtiğini söyleyen Çetinkaya, Bütün’ün kendisinden yürüyüşe katılacakların isim listesini istediğini belirtti.

Çetinkaya, “Parti ofisine gelir misiniz detaylı konuşalım dedi.Tamam dedim. Sabah tekrar aradı sizin güvenliğiniz için parti binasına değilde bir cafeye gelin dedi. Cafeye gelemeyeceğini isterlerse ofise geleceğimi söyledim.Kabul etti adreslerdi. Güvenpark apt.8.kat.15 numaraya Cemal Yıldırım Bey ile gittim.” ifadelerini kullandı.

Abbas Bütün’ün odasındaki izlenimlerini aktaran Çetinkaya, ”Abbas beyin parti ofisinde duvardaki çıplak kadın resminden başka bir şey yoktu. Ne Atatürk resmi,ne Bayrak” ifadelerini kullandı.

 

‘Beni ilçe başkanı yapmaya uygun görmüşler’

Görüşme bittikten sonra, İl Başkanının akşam yine aradığını aktaran Çetinkaya, Başkan Abbas Bütün’ün yürüyüşe polisin müdahale edeceğini, buna rağmen yürüyüp yürümeyeceklerini sorduğunu söyledi. Melek Çetinkaya, Bütün’ün kendilerine Adalet Yürüyüşünden vazgeçmeleri karşılığında, bir ay içerisinde 5 bin kişinin katılacağı bir eylem sözü verdiğini söyledi. Ayrıca Abbas Bütün partinin Çankaya İlçe Başkanlığına Çetinkaya’yı uygun gördüğünü söyledi.

‘Alt katta Vatan Partisi vardı

Teklifi reddettiğini açıklayan Çetinkaya, ”Beni huzursuz eden bir şeyler vardı. Onlar bana nasıl yan odada, böyle bir görev teklif etmişlerdi. Hiç inandırıcı gelmemişti. Vatan partisi ofisi bir alt kattaydı. Kendi ofislerinin doğal gaz saati bile yoktu. Acaba kime çalışıyorlardı.”

‘Peşimi bırakın, ben acılı bir anneyim’

Numaralarını engelledim fakat aramaya devam ediyorlar. Benden ne istiyorlar, neden peşimdeler anlamadım. Allah’a verecek bir can borcum var. Alında kurtulayım yeter artık. Her gün karşıma farklı insanlar çıkıyor. Yanımda gibi gözüküyor. Ben sadece acılı bir anneyim. Bırakın peşimi” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin