Melek Anneye 5 saniye bile tahammül edemediler; yine gözaltı!

Ankara Emniyeti, Hava Harp Okulu öğrencisi oğlu Furkan Çetinkaya ve onun gibi 265 askeri öğrenci için ‘adalet’ isteyen Melek Çetinkaya’ya nefes bile aldırmıyor. Melek Anne, dün yine konuşmasına bile fırsat vermeden karga tulumba gözaltına alındı. Ankara polisi, ‘adaletten’ başka bir talebi olmayan Melek anneyi, 5 saniye bile konuşturmadı.

Tutuklu Harbiyeli öğrenciler ve hukuksuz KHK’larla işten atılan onbinlerce mağdur için bıkmadan, usanmadan adalet isteyen Melek Çetinkaya dün yine ‘demokratik’ hakkını kullanmak için meydandaydı. Yanında KHK ile işinden edilen Nazan Bozkurt da vardı. Amaçları somut hiç bir delil olmaksızın darbeye teşebbüsten müebbet hapse çarptırılan askeri öğrencilere ve onbinlerce KHK mağduruna dikkat çekmekti.

Ancak Melek Anne daha konuşmaya başlar başlamaz etrafı yine Ankara polisi tarafından sarıldı. “Hem KHK’lıların işlerine iade edilmesi, hem de hukuksuzlukların ortadan kaldırılması için eylem yapacağız.” diyen Çetinkaya, sözlerine başlamadan apar topar gözaltına alındı.

SADECE MELEK ANNE GÖZALTINA ALINDI

Aynı eylemde Melek Çetinkaya’yı gözaltına alan polislerin Nazan Bozkurt’a müdahale etmemesi dikkat çekti. Söz konusu olay, Melek Anneyle ilgili emniyete ‘konuşturmayın’ talimatı gittiği iddialarını da doğruladı. Yaşananlara tepki gösteren Nazan Bozkurt, yüzlerce askeri öğrencinin, binlerce KHK’lının hukuksuzluklar nedeniyle mağdur olduğunu söyledi. Meydandaki bir bayanın, “250 asker öldürüldü, onları neden söylemiyorsun?” sözlerine ise “Öldürülen insanların hesabını bana değil, Erdoğan’a sorun! İki oğlu vardı; birine çürük raporu aldı, diğeri bedelli askerlik yaptı! Ülkeyi satıyorlar!” diyerek cevap verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin