Mekke’de büyük kavga: İsmailağa cemaatine bağlı iki grup birbirine girdi

İsmailağa Cemaati’ne yakın olduklarını belirten Fatih Medreseleri ve Kıyam-Der’e bağlı iki grup, Mekke’de kavga ett. 25 Nisan akşamı Kabe yakınındaki bir otelin önünde yaşanan kavgaya 200’e yakın kişi karıştı, çok sayıda kişi yaralandı. Yumruklu kavga sonrası iki grup sosyal medyada da atışmalarını sürdürdü. Gruplar yaptıklarını açıklamalarda birbirlerini suçlamaya devak etti.

Fatih Medreseleri: Karagümrük çetesi…

FFatih Medreseleri grubu Kıyamder Der üyelerini ‘Karagümrük çetesi’ olarak nitelendirdi. Açıklamada şöyle dnildi: “Masum Bayraktar Hoca Efendi ve bir grup umreci KIYAM-DER’in öncülüğünü yaptığı Karagümrük çetesinin lideri olan Emre Altunkum, Mehmet Emin Demir ve yanındaki yaklaşık yüz kişilik bir grup tarafından saldırıya maruz kaldı.”

Kıyam-Der: Kutsal topraklarda fitne…

Kıyamder resmi hesaplarından şu açıklamayı yaptı:  “Kutsal topraklarda dahi fitne eteşini körüklemekten geri durmayan Masum Bayraktar ve müntesipleri kirli hesapları uğruna kendilerinden beklendiği gibi hiç bir zaman tasvip etmediğimiz görüntüler oluşmasına sebebiyet vermişlerdir. Masum Bayraktar ve müntesiplerinin genelde camiamız, özelde derneğimiz ile ilgili yaptıkları yayın ve algı operasyonlarına itibar edilmemesi gerektiğini kamuoyuna arz ederiz.”

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin