Mehmet Metiner: Çapsız muhalefet olmasa, AK Parti’nin oyları çok daha düşük seviyede olacaktı

Yeni Şafak yazarı AKP’li Mehmet Metiner, AKP’nin oylarındaki düşüşe dikkat çektiği bugünkü yazısında, şu ifadeleri kullandı: “Yeri gelmişken üzülerek hatırlatmak isterim ki, korku iklimi yayan çapsız bir muhalefet bloku olmamış olsaydı AK Parti’nin oyları çok daha düşük seviyede olacaktı.”

Mehmet Metiner’in yazısının ilgili bölümü şöyle: 

AK Parti’nin kurulduğu Türkiye yok artık. Dünya eski dünya değil. Zaman çok hızlı bir biçimde değişiyor. Yeni nesillerin beğenileri ve talepleri farklı. O bakımdan AK Parti’nin kurucu zihniyetinin yeni bir siyaset tarzına, söylemine, diline ve formuna bürünmesi şart.

Son seçimlerde AK Parti oylarındaki dramatik düşüş bile kapsamlı bir özeleştiriden sonra yeni bir siyaset tarzında karar kılmanın ne kadar elzem olduğunu göstermiştir. Yeri gelmişken üzülerek hatırlatmak isterim ki, korku iklimi yayan çapsız bir muhalefet bloku olmamış olsaydı AK Parti’nin oyları çok daha düşük seviyede olacaktı.

Bunu kabul etmeyen veya bu denildiğinde rahatsızlık duyan birilerini görürseniz bilesiniz ki onlar AK Parti’yi bir dava olarak görmeyen, o yüzden de yüreği yanmayan kimselerdir. Zaten AK Parti’yi küçülten de AK Parti’yi sair partilerden bir parti olarak gören, şimdilerde AK Parti’yi sadece kendi çıkarları için elverişli ve kullanışlı gördükleri için AK Partili görünenlerdir.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin