Mehmet Cengiz’in taş ocağı için yüzlerce araçla İkizdere’ye giden Karaismailoğlu’na köylülerden tepki

Millete küfreden yandaş müteahhit Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz İnşaat tarafından Rize’nin İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisi’nde yapılacak olan taş ocağı çalışmalarını incelemek için bölgeye yüzlerce araçlık konvoyla gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu İkizdereli köylüleri muhatap almadı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İşkencedere Vadisi’inde yapılacak olan taş ocağı için açılan yol çalışmalarını yerinde inceledi. İkizdere’ye AKP’lilerden oluşan yüzlerce araçlık konvoyla gelen Bakan Karaismailoğlu taş ocağının yapılmasına direnen köylülere 2 sene dolmadan bölgeden çıkılacağını kesilen ağaçların yerine de daha fazla ağaç dikileceğini söyledi.

KÖYLÜLER İTİRAZ EDİNCE ALANDAN AYRILDI

Köylüler ise, “Çocuklarımız dahi burada oynayamıyor, siz olsaydınız burada yaşayabilir miydiniz? Biz taş ocağını istemiyoruz” diye tepki gösterdi.

Bakanın “Hepinize teşekkür ederim” demesinin ardından köylülerin tepkileri katlanarak artmaya devam etti. Doğalarının tahrip edilmesine isyan eden köylülerin tepkisi üzerine Bakan Karaismailoğlu bölgeden ayrıldı.

Bakanın ayrılışıyla kalabalıktan yuhalama sesleri yükseldi. Köylüler, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

KÖYLÜLERLE UZLAŞAMADI

Sözcü’de yer alan habere göre Bakan Karaismailoğlu’na tepkiler İkizdere’nin farklı noktalarında devam etti. Bakanın araç konvoyuyla geldiği yolun üstünde bazı köylüler nöbet tuttu. Bakan Karaismailoğlu kendisini bekleyen bölge halkıyla görüşmeden vadiden ayrıldı.

Bakan, İkizdere ilçe merkezinde basın açıklamasında bulundu. Köylüler ile uzlaşma sağlayamayan Bakan Karaismailoğlu, “Köylülerle istişarelerimiz devam ediyor. İnşallah bölgeyi fazla rahatsız etmeden, bu bölgede eğer etkilenecek 10 tane ağaç varsa yerine 100 tane ağaç dikeceğiz” açıklaması yaptı. Bakanın ’10 ağaç kesip 100 tane ağaç dikeceğiz’ açıklamaları da ayrıca tepki çekti.

Taş ocağına karşı çıkan 7 kişilik bir grupla görüştüğünü de söyleyen Bakan Karaismailoğu, vatandaşlara iş, daha çok ağaç, daha az tahribat vaatleri verdi ancak halkın itirazlarını dinlemeden arabasına binerek gitti.

”BİZİMLE MUHATAP OLMADI”

Saatlerce bekleyen bazı köylüler ise, Bakan Karaismailoğlu ile görüşemediklerini ileri sürdü. Köylü bir kadın, “Sabahtan beri bekliyoruz. Donduk. Yazık günah değil mi bize? Hiç muhatap bile olmadı bizimle. İki kelime edemeden bindi arabasına gitti” dedi.

Başka bir kadın da “Muhatap olmadı bizimle. Sözümüzü bile dinlemedi. Zaten bizi korumaları bastırdı. O da çıktı gitti. Konuşamadık” diye tepki gösterdi.

 

1 YORUM

  1. Bu is tas ocagi isi degil… bu akli evvelleri muhtemelen ecinni taifesinden biri kandirdi ve altin falan bulacaklarini saniyorlar…yoksa bu kader tantanaya meydan vermezlerdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin