Meğer o pilot Kral’mış…

[MURAT KANİ, AMSTERDAM]

Kraliçe Beatrix’ten 2013 yılında görevi devralan ve Hollanda Kralı olan Willem Alexander’ın tahta oturduktan sonra da pilotluk yapmaya devam ettiği ortaya çıktı.

Schiphol Havaalanında kasket ve KLM Hava Yolları’nın pilot üniformasıyla dolaşan kralı kimse tanımamış. Bazı vatandaşlar, zaman zaman “Ne kadar da Krala benziyor” diye düşüncelerini dile getirmiş. Alexander, bunları duymadan gelmiş.

Hollanda basınına açıklamalarda bulunan Kral Willem Alexander, hobby olarak 21 yıl boyunca aralıksız yaptığı yarı zamanlı işi artık bıraktığını açıkladı. Kral Willem, uçuşlarda yaptığı anonslardan sesini tanıyanların çıktığını ancak ‘olamaz’ deyip sorgulanmadığını belirtti.

UÇUŞLAR EĞLENCELİ İDİ

Kral Willem-Alexander insanların bir uçakta kendisine emanet edildiğini bunu büyük bir sorumluluk ile yerine getirdiğini ifade etti. “Siz bir uçakta uçarken aynı zamanda onlarca yolcunun ve mürettebatın sorumluluğu sende. Bu sorumluluk ile hareket ediyorsun. Bunun sorumluluğu da gerçekten ağır. Bu uçuşlar gerçekten çok eğlenceli idi. Boeing  737 uçağı ile uçmak benim için benim motivasyon ve eğlenceli oldu.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin