New York’ta ‘Tutuklu annelere özgürlük’ eylemi: Onları serbest bırakın

Türkiye’de hamile, çocuklu kadınlar başta olmak üzere binlerce tutuklu kadının mağduriyetine dikkat çekmek için Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde yürüyüş düzenlendi.

Birleşmiş Milletler yetkililerine mesaj verilen yürüyüşte, Türkiye’deki zulmün sona erdirilmesi, hamile, çocuklu, masum kadın ve insanların bir an önce salıverilmesi istendi.

Binlerce kadına ve masum insana sistematik fiziki, sözlü şiddet, haksız tutukluluk ve insanlık dışı muamelede bulunulduğu hatırlatılarak, uluslararası toplumdan Türkiye’deki yaşananlara duyarlı olunması istendi. Mağduriyetlere, Anneler Günü vesilesiyle tekrar dikkat çekildi.

TR724 Yazarı Emine Eroğlu da yürüyüşe katılarak mesajlarını paylaştı. Eroğlu şunları söyledi:  “Size New York’tan sesleniyoruz. Üzerimize Mayıs yağmurları, bereket yağmurları yağarken, fiili duaya riayet ederek dostlarımızla beraber toplandık. Talebimiz Türkiye’deki bütün zulümlere son verilmesi. Zulüm, ferdin tüketilmesi, aklın, vicdanın tüketilmesi ve insaniyetin tüketilmesidir. Bu Ramazan gününde, bereket yağmurları altında, zulmün nihayete ermesi duasıyla yaptık biz bu yürüyüşü. Siz de paylaşarak, dualarınızla, sesimizi yükselterek bizim duamıza katkıda bulunabilirsiniz.” dedi.

‘Anneler için buradayız, Tutuklu annelere özgürlük’ sloganları atılan yürüyüşte 15 Temmuz’dan bu yana süren haksız tutuklama, gözaltı, insanlık dışı muamelelerin sonlandırılması istendi.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin