Mardin’de eğitime ara verildi; Cizre’ye havan mermisi düştü: ‘1’i ağır 3 yaralı’

Şırnak’ın Cizre ilçesine bağlı Katran köyüne, Suriye tarafından 5 havan mermisi atıldı. Olayda 1’i ağır 3 kişi yaralandı.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, ilk müdahaleyi yaptıkları yaralıları Cizre Devlet Hastanesine kaldırdı. Yaşanan olayın ardından güvenlik güçleri, vatandaşlardan köyü boşaltmalarını istedi. Güvenlik güçlerinin uyarısı ile köylüler, Katran köyü yakınlarında bulunan başka bir köye geçti.

Mardin’de sınıra yakın bölgelerde eğitime 2 gün ara verildi

Diğer yandan Mardin Valiliği, bugün yaptığı açıklamada Suriye sınır hattında bulunan Nusaybin, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerindeki 156 okulda eğitime 2 gün ara verildiği açıklandı.

Nusaybin, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerindeki Suriye sınır hattında bulunan 156 okulda eğitime 2 gün ara verildiği duyurulurken, yapılan yazılı açıklamada “Mardin ilimiz Nusaybin ilçesindeki tüm okullarımız ile Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinin Suriye sınırına yakın yerleşim yerlerindeki toplam 156 okulumuzda 17-18 Ekim 2019 tarihlerinde 2 gün süre ile eğitime ara verilmiştir” denildi. Daha öncesinde 13 Ekim’den itibaren eğitime üç gün ara verilmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin