Mansur Yavaş: Ankapark için suç duyurusunda bulunduk; 801 milyon doların fazlası var, eksiği yok

CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Kuşoğlu ve Seyit Torun, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte, üç yıl sonra mahkeme kararı ile belediyeye devredilen Ankapark’ı inceledi. Yavaş, “Ankapark’ın bu şekilde çürütülmesine sebep olanlar hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum dün. Kimdir sorumlusu; savcılık araştırsın, gelsin bulsun.” dedi.

YAVAŞ: 801 MİLYON DOLARDAN FAZLASI VARDIR, EKSİĞİ YOKTUR

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankapark için “801 milyon dolar değil, 400-500 milyon dolar harcandığı, başka çalışmaların Ankapark’ın içine eklendiği” yönündeki açıklamasının anımsatılması üzerine ise Yavaş, “Biz web sayfasında yayınlıyoruz, bunları. Bugüne kadar bir itiraz gelmedi. 801 milyon doları, kuruşuna kadar izah ettik. Tahminen 6 aydır yayınlıyoruz, bunu. 6 aydır hiçbir itiraz gelmedi. Varsa içerisinde öyle kalemler, onları çıkarırız. 801 milyon dolardan fazlası vardır, eksiği yoktur. Ona eminim.” diye konuştu.

BÜLENT KUŞOĞLU: BÖYLE BİR REZALET GÖRMEDİM

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Kuşoğlu ise “Kamuda ve özel sektörde yıllarca çalıştım. Böyle bir rezalet görmedim. Gerçekten çok çok üzüldüm, böyle bir durumda olmasına, Ankapark’ın bu kadar büyük para harcanmış bir yerin böyle bir durumda olmasına. Çöp durumunda maalesef. İnşallah bize devredecekleri devlet de bu durumda değildir. İnşallah değildir. Çok üzüldüm gerçekten de… Büyük ihtimalle önümüzdeki yıl devralacağımız devlet için endişelenmeye başladım.” dedi.

TORUN: ASIL SİZE YAZIKTIR, GÜNAHTIR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun ise şu değerlendirmeleri yaptı: “Gerçekten içler acısı bir durumla karşı karşıyayız. Şimdi diyorlar ki, ‘Yazıktır, günahtır.’ Asıl size yazıktır, günahtır. Seyirci kaldınız buna. Burada Ankara halkının vergileri ile oluşmuş paranın çarçur edilmesine seyirci kaldınız. Bir kişinin hayali, ütopyası, verdiği zarardır bu. Yazık, günah değil mi? Ama burada, gerçekten 800 milyon doların üzerinde bir para harcanmış ve çöp haline gelmiştir. 25 yıldır altyapı ile ilgili hiçbir şey yapmamışsınız. Şimdi üç yıllık yönetime hesap soruyorsunuz. Bu ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin