Manavgat’tan sonra Marmaris ve Osmaniye’de orman yangını; kontrol altına alınamıyor

Türkiye’nin bir çok yerinde ormanlarda alevler yükseliyor. Manavgat’ın ardından Muğla’nın Marmaris ilçesi Amutalan Mahallesi ile Kadirli’de de orman yangını çıktı. Ekiplerin müdahalesi sürüyor.

Edinilen bilgilere göre Marmaris Armutalan bölgesindeki ormanlık alanda 13.00 sıralarında henüz belirlenemeyen sebepten yangın çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle hızla yayıldı. Bölgeye çok sayıda ekip ve helikopter sevk edildi.

Yangının yerleşim yerlerine yakın olmasından dolayı bölgedeki otel ve sitelerde de önlem alındı. Ekiplerin yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor.

14.00 sıralarında ise bir yangın haberi de Kadirli’den geldi. Kadirli ilçesi Yukarıçiyanlı köyü Halepli Dere mevkisinde ormanlık alanda yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle çevredeki evlere ulaşan yangın, bazı evlerin ahır olarak kullanılan kısımlarına sıçradı.

Yangın sonrası köyde yaşayan vatandaşlar, evlerinden tahliye edildi. İhbar üzerine çevre il ve ilçelerden gelen ekiplerin, yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin