Mamak’ta yöresel elbiseli Kürt düğününü TEM polisleri bastı

Ankara’nın Mamak ilçesinde Kürt bir ailenin düğününde yöresel kıyafetler giyilmesi gerekçesiyle TEM polisleri düğünü bastı. Aile, “‘Yöresel elbiseler giyildi’ diye şikâyet olduğunu söylediler. Görüntüleri istediler” dedi.

Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Türközü Mahallesi’nde açık havada Kürt bir ailenin yaptığı düğüne Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden (TEM) polisler geldi ve şikâyet olduğunu söyledi. Polis, düğünün iki gün olması sebebiyle bitiminde görüntülerin kendilerine teslim edilmesini istedi.

Mezopotamya Ajansı’na konuşan düğün sahiplerinin yakınlarından İlhan Karaman, “Biz 25 yıldır burada düğünlerimizi yapıyoruz, daha önce de birçok kez polis geldi ancak hiçbir zaman TEM’den polis gelmedi. Daha önce düğünde gürültü yapılması gibi gerekçelerle gelirlerdi. Biz Hakkariliyiz, her zaman düğün yapıyoruz, ilk kez böylesi bir durumla karşılaşıyoruz” dedi.

’25 YILDIR BURALARDA AYNI ŞEKİLDE DÜĞÜNLERİMİZİ YAPIYORUZ’

Yöresel elbiselerin gerekçe gösterildiğini ifade eden Kahraman, “Bize ‘yöresel elbiseler giyildi’ diye şikâyet olduğunu söylediler. Yapılanın düğün olmadığını, miting gibi yapıldığını söylediler. Biz 25 yıldır buralarda aynı şekilde düğünlerimizi yapıyoruz. Bize ‘düğüne devam edebilirsiniz ancak daha sonra kamera görüntülerini alıp inceleyeceğiz’ dediler. Düğünden sonra görüntülerin kendilerine iletilmesini istediler” şeklinde açıkladı.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin