Mahmut Tanal’dan Burhan Kuzu’ya: Hayatın yalan

Mahmut Tanal ve Burhan Kuzu

CHP’li Mahmut Tanal ile AKP’li Burhan Kuzu arasında sosyal medyada ilginç bir polemik yaşandı. Kuzu, üniversitede hoca iken Tanal’ın yazılı kağıdının çok kötü olduğunu ve torpille geçirdiğini söyledi. Tanal gerçeği anlatınca Kuzu şaka yaptığını iddia etti. Bunun üzerine Tanal, söz konusu yazışmaları kopyalayarak Kuzu’ya “Hayatın yalan” dedi.

Twitter’da yaşanan atışmada anayasa profesörü olan Burhan Kuzu, Tanal’a hitaben, “Senin anayasa yazıllı kağıdını ben okudum Mahmut. Çok kötüydü. Eylüle bütünlemeye kaldın. Birilerini devreye soktun. Zar zor hatıra binaen geçer not verdim. Ellerim kırılaymış.” dedi.

“Anayasa dersinde 1. sınavda geçtim”

Tanal ise kendi hesabından geçeği şöyle açıkladı. “Prof Dr Selçuk Özçelik hocamızdı. Burhan Kuzu asistanıydı. Hocanın çantasını taşırdı. Tahtayı silerdi. Anayasa dersinde 1 sınavda geçtim. Sosyal medyada bütünlemeye kaldığımı torpil İle bana geçer not verdiğini açıkladın. Bu aşamada; sende onur haysiyet varsa özür dilemeni bekliyorum.”

Başka kullanıcılardan da tepki gelmesi üzerine Kuzu şu açıklamayı yaptı: “Kardeşim o yapılan bir şaka. Aradan geçmiş 40 yıl. Her yıl 1500 öğrencinin kağıdını okuyoruz. Mahmut Tanal’ın yazılı kağıdı akılda kalır mı? Bunu bile anlama inceliği olmayanlar sosyal medyadan çıksın.”

Tanal ise bu ifadeleri kopyalayarak, “Burhan Kuzu hayatın yalan. Allah sana sağlıklı uzun ömürler versin…” cevabını verdi. Kuzu daha sonra söz konusu mesajlarını sildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin