Mağdurun halini sadece mağdur anlıyor: Kaçırılan insanları unutmayalım, eşleri 5 aydır bekliyor

KHK ile Maliye Bakanlığı Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü’nden ihraç edilen 18 yıllık kamu emekçisi Cemal Yıldırım, Ankara Sakarya Caddesi’ndeki oturma eylemine devam ederken eşi kaçırılan kadınların sesini duyurmayı da sürdürüyor.

Daha önce oturma eylemine destek veren mağdur kadınların eşlerinin bulunması için çağrı yapan Yıldırım dün çağrısını bir kez daha tekrarlayarak bu olayın unutulmaması gerektiğini ifade etti.

Sosyal medya hesabından Sakara caddesindeki oturma eylemine destek veren eşi kaçırılmış kadınlarla çekilen fotoğrafını paylaşan Yıldırım, “Gündem çok yoğun ve sürekli değişiyor. Ancak bu insanların 5 ayı bulan bekleyişleri hala değişmedi. Şehirlerin göbeğinden altı insan polis kıyafeti giymiş kişilerce kaçırılıyor ve kendilerinden hala haber alınamıyor. Gündem ne kadar yoğun olursa olsun bu aileleri ve kaçırılan ve kaybedilmek istenen insanları unutmayalım.” dedi.

Fatma Betül Zeybek de, kaçırılan eşi Salim Zeybek’in sosyal medya hesabından Cemal Yıldırım’a teşekkür etti. Yıldırım’ın mağduriyetlerine halktan duyarlılık gösteren ilk kişi olduğunu ifade eden Zeybek, İçişleri ve Adalet bakanlıklarına 5 aydır cevabını alamadığı “Eşim nerede?” sorusunu tekrar yöneltti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin