“Madem Adil Öksüz’ün yerini biliyorsun, neden almıyorsun!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Adil Öksüz’ün yerini bildiklerini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Öztrak, “Adil Öksüz’ün yeri biliniyorsa gereği derhal yapılmalıdır. Kontrollü darbenin şifrelerine sahip olan bu kişi derhal yakalanmalıdır.” diye konuştu.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Toplantı sırasında basın toplantısı düzenleyen Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, katıldığı televizyon programında “Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın” sözlerini hatırlattı. Ardından, “Biliyorsan neden bunu apar topar almıyorsun? Pazarda ‘canıma tak etti’ diyen kadını hemen alıyorlar. Bu arkadaş neden alınmıyor? Aslında ‘açım’ diyen bir kadını apar topar gözaltına alıyorsun ve yüzlerce vatandaşımızın yaşamını yitirdiği ve yaralandığı 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında önce yakalanan sonra her nasılsa serbest bırakılan bir haini bir türlü yakalayamıyorsun. Adil Öksüz’ün yeri biliniyorsa gereği derhal yapılmalıdır. Kontrollü darbenin şifrelerine sahip olan ve bu CHP’nin darbe araştırma komisyonunda koymuş olduğu muhalefet şerhinde açık açık belirtilen bu kişi derhal yakalanmalıdır” diye konuştu.

‘YENİ PARTİLERİN KATILMASI ÖNEMLİ’

Faik Öztrak, soru üzerine Kılıçdaroğlu’nun Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu ile yan yana yer aldığı fotoğrafla ilgili ise, “Bu ülkede demokrasi isteyenler, demokratik parlamenter rejimi talep edenler aynı yerde toplanmaya başladı. CHP olarak İYİ parti olarak Saadet Partisi olarak baştan beri biz demokraside adımlarımızı atmaya devam ediyoruz, buna yeni partilerin katılıyor olması önemli gelişmedir.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin