Maçoğlu isyan etti: ‘‘Burada oteller yapılmadığı ve rant olmadığı için kimse söndürmeye gelmiyor’’

12 gündür söndürülmesi için hiçbir müdahalede bulunulmayan orman yangınıyla ilgili konuşan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ‘‘Tabi burada oteller yapılmadığı için, rantta açık olmadığı için kimse söndürmeye gelmiyor.’’ dedi.

Tunceli’de 12 gündür devam eden orman yangınlarına müdahale edilmemesi tepki gösteren Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, paylaştığı bir videoyla yangın bölgesindeki son durumu aktardı.

Ovacık-Hozat bölgesinde Buzlutepe mevkiinde çıkan orman yangınına ilişkin konuşan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 12 gün önce Hozat köylerinde başlayan yangın nedeniyle 6-7 tane yerleşim biriminin yerle bir olduğunu söyledi.

Maçoğlu yayınladığı videoda şöyle konuştu: ‘‘Tabi burada oteller yapılmadığı için, rantta açık olmadığı için kimse söndürmeye gelmiyor. Ama habire insanların aklıyla dalga geçiliyor, şöyle çalışmamız var, böyle çalışmamız var. Şu anda yangının 600-700 metre yakınına kadar geldim. Her yer net görünüyor hiçbir müdahale yok. Yangın Buzlutepe Köyü’ne doğru ilerliyor.’’ diye konuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin